jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۲۵۸   ۰۶ شهريور ۱۳۸۲  |  ۱۱:۵۶

شرکت مایکروسافت اظهارات اخیر درباره مرگ زودرس آتلوک از مجموعه ویندوز را بشدت رد کرد.مت پیلا ، مدیر محصولات ویندوز ضمن اعلام این مطلب افزود: کار روی توسعه و ترقی آتلوک - سرویس مجانی ایمیل -

هرگز کاهش نخواهد یافت و آنها امیدوارند این سرویس همچنان کارایی های خود را ارتقا دهد. گفتنی است به دلیل مشکلات اخیر و آلوده شدن سیستم های دنیا به بلاستر و سوبیگ اف برخی از مسوولان مایکروسافت سخن از تعطیلی آتلوک دارند. مایکروسافت در فشار شدید است تا برنامه خود را ایمن تر کرده تا مشکلات ویروسی ایجاد شده از ناحیه نرم افزارهای آنان کمتر شود. هفته پیش دان لیچ مدیر آفیس مایکروسافت در استرالیا گفت : آنها طرح توسعه روی آتلوک را متوقف خواهند کرد و به جای آن طرح توسعه روی هات میل و ایمیل ام اس ان را براساس وات نت دنبال خواهند کرد. جالب اینجاست سازمان روابط عمومی مایکروسافت نیز بعدا اظهارنظرهای دان لیچ را مورد تایید قرارداد و گفت در پروژه های جدید آنها آتلوک را حذف کرده و به جای آن سرویس ایمیل هات میل و ام اس ان را مبتنی بر دات نت گسترش می دهند. 2روز بعد سخنگوی قسمت ویندوز مایکروسافت گفت سخنان لیچ کاملا نادرست بوده و آنها به کار خود ادامه خواهند داد. وی افزود: اگر هم طرحی در دست بوده ، به دلیل واکنش منفی کاربران و مشتریان آنها نمی توانند طرح مرگ آتلوک را تصویب کنند، چراکه مشتریان این اجازه را به آنها نمی دهد. در همان روز یک سخنگوی دیگر سخن از متوقف شدن طرح توسعه برخی از قسمتهای آتلوک راند و آنقدر حرفهای ضد و نقیض در این باره ادامه یافت تا این که مت پیلا دادش درآمد و گفت : روش Sustainengineering بر آتلوک غلبه نکرده است و آنها هنوز طرحهای جامعی برای آتلوک دارند. (در این روش طرح توسعه برنامه کنار گذاشته نشده و فقط تقویت برای نگهداری آنچه وجود دارد اجرا می شود). راب اندرلی مدیر گروه Enderle می گوید وقتی یک محصول در مد Sustain engineering می افتد ، یعنی این که می میرد و البته نباید بیشتر از این هم از مایکروسافت انتظار داشت که روی محصول ها دردسرآفرین خود سرمایه گذاری بیهوده کند. مایکروسافت طرح آتلوک را بیشتر برای کاربران خانگی همراه آفیس ارسال کرده است ، اما طبق آمار بیش از 90درصد ویروس ها از طریق این برنامه وارد رایانه کاربران شده و اینک این سوال مطرح شده که اگر آتلوک برداشته شود آیا تعداد ویروس ها کمتر نخواهد شد؛ واقعیت این است که آتلوک بدترین نرم افزار ساخت مایکروسافت بوده که میلیاردها دلار خسارت به سیستم ها و شبکه های رایانه ای جهان زده است . صرف مجانی بودن آن نباید موضوعی گول زنک برای کاربران شود. چراکه بدون آتلوک هم می توان از سایر برنامه های مجانی مانند ایمیل نت اسکیپ استفاده کرد که ویروس کمتری را می گیرد. اما قطعا بحثهای عدیده ای میان مسوولان مایکروسافت راجع به این موضوع درگرفته است که اظهارات ضد و نقیض نشانگر بدیهی بودن آن است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو