تیم ایران دوشنبه هفته جاری در اولین مسابقه خود در سومین دوره رقابتهای جام جهانی هندبال نوجوانان جهان به مصاف تیم کویت می رود.
کد خبر: ۲۶۶۷۵۹

به گزارش مهر ، سومین دوره مسابقات هندبال جام جهانی نوجوانان با حضور 20 تیم از روز دوشنبه 29 تیر ماه در تونس برگزار می شود و تیم ایران قرار است برای سومین بار متوالی در گروه سوم با تیم های دانمارک، تونس، کویت و الجزایر مسابقه دهد. گروه بندی این مسابقات بدین شرح است:

گروه A: آلمان - مصر- قطر - نروژ - مراکش
گروه B: سوئیس - ایسلند - برزیل - پرتغال - فرانسه
گروه C: دانمارک - تونس- کویت - ایران - الجزایر
گروه D: آرژانتین - کرواسی - لبنان - اسپانیا - ونزوئلا

تیم ایران در حالی برای سومین بار عازم این دیدارها شده است که در گروه سوم با دانمارک قهرمان دوره قبل این دیدارها و میزبان این مسابقات هم گروه است. تیم کویت نیز به عنوان قهرمان بزرگسالان آسیا حریف سرسختی برای کشورمان محسوب می شود. نوجوانان ایران برای اولین بار در سال 2005 مجوز حضور در این رقابتها را بدست آوردند.

اولین دوره این مسابقات در قطر با حضور 10 تیم و در دو گروه پنچ تیمی پیگیری شد که در آن سال ایران با تیم های کرواسی، مصر، تونس و دانمارک در گروه دوم قرار داشت. در مرحله مقدماتی تیم ایران به ترتیب (33 بر 17) برابر تیم کرواسی ، (34 بر 32) برابر تیم مصر و (33 بر 17) برابر تیم دانمارک شکست خورد و تنها برد خود را برابر تیم تونس با نتیجه 23 بر 20 ثبت کرد. ایران در گروه بازنده ها برابر تیم آرژانتین مغلوب شد و به عنوان هشتم رسید.

دومین دوره این مسابقات در سال 2007 به میزبانی کشور بحرین و با حضور 16 تیم برگزار شد. دراین سال تیم ایران برای دومین بار در گروه دوم با تیم های کرواسی، الجزایر، آرژانتین هم گروه بود که به ترتیب با نتایج 33 بر 23، 31 بر 28 و 29 بر 25 مغلوب حریفان خود شد.

تیم ایران در جدول دوم با نتایج 40 بر 30 و 24 بر 21 تیم مراکش و قطر را شکست داد و برای کسب مقام یازدهم و دوازدهم به مصاف تیم کره رفت. نوجوانان کشورمان در این بازی با نتیجه 41 بر 39 مغلوب این تیم شده وبه عنوان دوازدهم بسنده کردند.

جدول برنامه بازیهای ایران در گروه مقدماتی بدین ترتیب است(زمان مسابقات به وقت محلی تونس است):

دوشنبه 29 تیر ماه: ایران - کویت ساعت 19
سه شنبه 30 تیر ماه: ایران - تونس ساعت 21
پنجشنبه اول مرداد ماه: ایران - الجزایر ساعت 21
جمعه دوم مرداد ماه: ایران - دانمارک ساعت 21

برنامه کامل این رقابتها بدین شرح است:

دوشنبه 29 تیر ماه: (مصر-نروژ) و (قطر- مراکش) از گروه A ، (ایسلند-پرتغال) و (برزیل-فرانسه) از گروه B، (ایران- کویت) و (تونس -الجزایر) گروه C ، (کراوسی- اسپانیا) و (لبنان-ویتنام) از گروه D

سه شنبه 30 تیر ماه: (آلمان-نروژ) و (مراکش-مصر) از گروه A، (سوئیس-پرتغال) و (فرانسه-ایسلند) از گروه B، (دانمارک - الجزایر) و ( ایران- تونس) گروه C، (آرژانتین-اسپانیا) و (ونزوئلا-کرواسی) گروه D

چهارشنبه 31 تیر ماه: (قطر- آلمان) گروه A، (برزیل-سوئیس) از گروه B ، (کویت- دانمارک) از گروه C، (لبنان-آرژانتین) از گروه D

پنجشنبه اول مردادماه: (مصر-قطر) و(نروژ-مراکش) از گروه A، (ایسلند-برزیل) و (پرتغال-فرانسه) از گروه B، (تونس-کویت) و (الجزایر - ایران) از گروه C، (کرواسی-لبنان) و (اسپانیا-ویتنام) گروه D

جمعه دوم مردادماه: (مراکش- آلمان) گروه A ، (فرانسه-سوئیس) گروه B ، (ایران-دانمارک) گروه C ، (ویتنام-آرژانتین) گروه D

شنبه سوم مردادماه: (مصر- آلمان) و (نروژ-قطر) گروه A ، (سوئیس-ایسلند) و (پرتغال-برزیل) گروهB ، (الجزایر-کویت) و (دانمارک-تونس) گروه C و (آرژانتین-کرواسی) و (اسپانیا-لبنان) از گروه D

یکشنبه پنجم مردادماه: پیگیری مسابقات در جدلو بازنده ها و رقابت تیم های سوم تا پنجم هر گروه
دوشنبه ششم مردادماه: مرحله یک چهارم نهایی بین هشت تیم
سه شنبه هفتم مردادماه: مسابقات رده بندی مقام های نهم تا بیستم و مسابقات مرحله نیمه نهایی
چهارشنبه هشتم مردادماه: رده بندی و فینال مسابقات و برگزاری رقابتها برای شناخت عناوین پنجم تا هشتم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها