jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۴۰۱۸   ۲۶ ارديبهشت ۱۳۸۲  |  ۱۶:۴۳

شرکت ATI.com نسخه جدیدی از کارتهای گرافیکی رادئون 9800 خود را با 256 مگابایت حافظه DDR به بازار عرضه کرد.

این کارت که 499 دلار قیمت دارد برای حرفه ای ها طراحی شده و نسخه برتر کارت 9800 است که در ماه مارس آمد.
سرعت هسته مرکزی آن 3800 مگاهرتز که در کنار 256 مگ حافظه ، سرعت اصلی آن را به 700 مگا هرتز ارتقا می دهد و در نوع خود اعجوبه ای بدیع محسوب می گردد.
به گفته کارشناسان هرچه حافظه و سرعت هسته بالاتر باشد ، در ساختن و ادیت فایلهای حجیم گرافیکی می توان در زمان کمتر به موفقیت های بهتری دست یافت .
سازندگان بوردهای گرافیکی در سالهای اخیر افزایش حافظه کارت را در هندل کردن فایلهای سه بعدی در اولویت کاری خود قرار داده اند.
Nvidia ، رقیب ATI نیز با جی فورس 5600 ، حافظه های 128 و 256 مگ را حمایت می کند ، اما پیدا کردن حافظه های بالای آن کمی مشکل است.
اریک لوندگرن می گوید ما می شنویم که Nvidia ادعا می کند حافظه کارتهای 5600 خود را تا256 مگ ارتقا داده ، اما عملا وقتی به بازار مراجعه می شود چیزی تحت این عنوان وجود ندارد!
وی می افزاید: ATI هنوز در بازار گرافیک ها از نظر سرعت و حمایت از بازیهای رایانه ای سنگین و حجیم حرف اول را می زند.
به عقیده وی برخی کاربران ATI تا 16 ساعت در هفته پشت بازیهای رایانه ای با رزولوشن 1200 در 1600 می نشینند و انتظار حداکثر پرفورمنس را نیز دارند که مدل 9800 جدید جوابگوی آنهاست .
در کارتهای 9800 پردازنده های موسوم به 15/0 میکرون نقش اصلی را دارند و بزودی در سری جدید به پردازنده های سریعتر 13/0 میکرونی مجهز می شوند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.