jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۳۸۲۳۷   ۰۹ اسفند ۱۳۸۷  |  ۱۶:۵۳

3 متهم به جعل اسناد و کلاهبرداری با جعل سند یک زمین آن را به یک خریدار 4 میلیارد تومان فروختند.

به گزارش فارس،‌ چندی قبل کارآگاهان پلیس آگاهی از طریق مراجعه یک مالباخته در جریان یک پرونده بزرگ کلاهبرداری قرار گرفتند.

شاکی پرونده در گفت‌وگو با کارآگاهان پلیس عنوان کرد چند کلاهبردار ملکی به وسعت 16 هکتار که متعلق به وی است را با جعل اسناد مربوط به آن به مبلغ 4 میلیارد تومان به شخص دیگری فروخته‌اند.

با دریافت این اطلاعات کارآگاهان پلیس با توجه به حساسیت موضوع وارد عمل شدند و در اولین گام با انجام کارهای اطلاعاتی و شگردهای خاص پلیسی و با توجه به این که احتمالاً متهم از نام جعلی استفاده کرده است، سعی در شناسایی هویت واقعی کلاهبردار کردند.

با تحقیقات گسترده و ردیابی فعالیت‌های کلاهبردار و افرادی که به هر شکل با او در ارتباط بودند کارآگاهان پلیس متوجه شدند مجرمان تحت تعقیب از کلاهبرداران حرفه‌ای بوده و با معرفی خود به عنوان مالک چندین هکتار زمین در نقاط مختلف و با نشان دادن اسناد جعلی اقدام به فریب افراد و فروش زمین‌های دیگران می‌کنند، با تعقیب سایه به سایه متهمان که هویت واقعی آنان برای کارآگاهان آشکار شده بود، جرمشان اثبات و سه متهم در یک عملیات غافلگیرانه به دام افتادند و در بازجویی‌ها به فروش زمین با اسناد جعلی اعتراف کردند.

کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه این افراد تعداد زیادی مدارک جعلی شامل اسناد مالکیت زمین‌های اطراف شهرک راه‌آهن و دیگر مناطق تهران را به همراه شناسنامه‌های مختلف کشف کردند و پس از تکمیل پرونده با صدور قرار روانه زندان شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر