آخرین تحرکات نظامی در منطقه

جام جم آنلاین - یک کشتی باربری ارتش امریکا شب پنجشنبه 6 مارس صدها دستگاه خودروی نظامی ارتش امریکا را در بندر اسکندرون ترکیه تخلیه کرد.
کد خبر: ۲۱۴۷۱
درمیان خودروهای نظامی تخلیه شده انواع جیپ ، کامیون های نفربر ، آمبولانس های نظامی ، انواع بولدوزر و دستگاه های راهسازی مشاهده می شد.
به گزارش شبکه تلویزیونی کانال دو فرانسه ، در اواخر ماه فوریه نیز صدها دستگاه خودروی نظامی و سایر تجهیزات نظامی در بندر اسکندرون تخلیه شده بودند.
همچنین ، ارتش ترکیه بیش از 500 دستگاه کامیون که حامل تانک ها ، خودروهای زرهی و جیپ های نظامی بودند را روز جمعه 7 مارس را به سوی مرز ترکیه با عراق اعزام کرد.
روز پنجشنبه نیز بیش از 200 کامیون نظامی ترکیه عازم مرز عراق شدند.
درعین حال ژنرال مایک جکسون فرمانده ستاد مشترک ارتش درجریان بازدید از تیپ اول سلطنتی ایرلند که در کویت مستقر است اعلام کرد ، نیروهای انگلیسی مستقر در منطقه به محض دریافت دستور آماده آغاز عملیات اشغال عراق هستند.
وی گفت حتی اگر امروز این دستور صادر شود ، نیروها آماده عملیات هستند.
وی در پاسخ به این پرسش که تاریخ احتمالی حمله به عراق چه زمانی خواهد بود ، گفت این تاریخ بستگی به یک تصمیم سیاسی دارد.
فرداکهارت سخنگوی سازمان ملل متحد روز پنجشنبه 6 مارس اعلام کرد ، ناظران سازمان ملل که در منطقه حایل میان مرز کویت و عراق مستقر هستند از روز 4 مارس گزارشهای متعددی را در مورد نقض منطقه حایل داده اند.
آنها در گزارش خود خاطرنشان کرده اند که در چندین نوبت تفنگداران امریکایی را با لباس شخصی مشاهده کرده اند که وارد منطقه حایل شده اند.
ناظران سازمان ملل متحد گزارش داده اند در حصارهای الکتریکی که مرز کویت و عراق را جدا می کنند شکافهای بزرگی مشاهده کرده اند که عرض آنها دستکم 25 متر است و نیروهای امریکایی از همین شکاف ها وارد منطقه حایل می شوند.
در این گزارش آمده است این شکاف ها در مناطقی ایجاد شده اند که می تواند مسیر پیشروی نیروهای امریکایی به داخل خاک عراق باشند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها