jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۱۱۹۶   ۱۰ اسفند ۱۳۸۱  |  ۲۱:۲۷

«عروج» داستان زندگی یکی از سرداران شهید استان کرمان است که در ایام محرم از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.این فیلم براساس فیلمنامه ای از علی عسگری زاده توسط سیدعبدالخالق ناصرزاده در یک قسمت 52دقیقه ای کارگردانی شده است .

سیدعبدالخالق ناصرزاده تهیه کننده و کارگردان این فیلم در گفتگو با خبرنگار ما درباره داستان این فیلم گفت : «عروج» براساس زندگی واقعی حاج یونس زنگی آبادی ، یکی از سرداران سپاه اسلام در جنگ تحمیلی است که در روستای زنگی آباد در 18کیلومتری شمال کرمان در خانواده ای روستایی و مذهبی به دنیا آمد. پس از اخذ دیپلم و شروع انقلاب اسلامی وارد سپاه شد و پس از چند سال حضور در جبهه ، سرانجام در عملیات کربلای 5به شهادت رسید. در این فیلم ازدواج حاج یونس در مسجد و در فضایی معنوی به عنوان نمونه ای از ساده زیستی این شخصیت به تصویر کشیده شده است . ناصرزاده هدف از ساخت این فیلم را الگوسازی برای جوانان ذکر کرد.گفتنی است ، تصویربرداری در روستای زادگاه (زنگی آباد)، منطقه مانور عملیاتی لشکر ثارالله ، تیپ زرهی و دریاچه پرورش غذای میگو در نوق رفسنجان صورت گرفته است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر