jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۰۸۰۵   ۰۲ اسفند ۱۳۸۱  |  ۲۱:۱۱

جمعی از متخصصان و صاحب نظران امور ساخت و ساز در کشور، در بیانیه پایانی اولین همایش ساخت و ساز در پایتخت ، خواستار فعال شدن «شورای گسترش شهر تهران» شدند.

به گزارش روابط عمومی این همایش ، در بخشی از این بیانیه آمده است : با گذشت حدود چهار دهه از شکل گیری مباحث شهرسازی و توسعه شهری در ایران ، برداشت و به کارگیری نادرست اصول ، معیارها، شاخصها و ابزار توسعه شهری منجر به مسائل پیچیده فضایی کالبدی شده ، برای حل این مشکل ضروری است ، شورای گسترش شهر تهران به ریاست رئیس جمهور تشکیل شود. این بیانیه با اشاره به این که پدیده فروش تراکم که در ایران طی سالهای اخیر، عمدتا با انگیزه اقتصادی و بدون ارزیابی آثار کالبدی ، زیست محیطی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ظهور پیدا کرده است ، با اصول و معیارهای شهرسازی سازگاری ندارد ، می افزاید: ضروری است ، در تعیین تراکم ساختمانی ، مجموعه ای از این عوامل مورد توجه قرار گیرد. در بخش دیگری از این بیانیه بااشاره به این که مدیریت بحران ، اقدامی تابع برنامه ریزی بحران است ، آمده است : مدیریت بحران نباید به وظیفه اختصاصی یک دستگاه تبدیل شود، بلکه باید با طراحی راهبردی ، با فعالیت های تمام دستگاه های مرتبط با برنامه ریزی ، هماهنگ شود. این بیانیه تصریح می کند: برای ارتقای کیفیت ساخت و ساز، آموزش مهندسان ، دست اندرکاران ساخت و ساز؛ تبیین استانداردهای مهارت فنی ، کنترل کیفیت طراحی و ساخت و ساز و نیز استفاده از مجریان ذی صلاح در اجرای طرحها ضروری است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر