جامعه - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
تاب‌‌آوری زنانه، قدرت مادرانه

تاب‌‌آوری زنانه، قدرت مادرانه

۳۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۹

زنان، قلب تپنده خانواده‌اند و همیشه علاوه بر پرورش توانایی‌های خود، وظیفه و مسئولیت مراقبت و محافظت از اعضای خانواده را نیز به عهده داشته‌ و روحیات، منش و ذهنیات آنان تأثیرگذاری مستقیمی بر همسر و فرزندان دارد. در واقع، پیشرفت و توسعه هر خانواده و اجتماعی در ارتباط مستقیم با اقتدار و توانایی زنان آن جامعه است. بر این اساس مولفه تاب‌آوری زنان، جنبه‌ای حیاتی دارد که به افراد قدرت می‌دهد تا با چالش‌های زندگی کنار بیایند و از ناملایمات نجات پیدا کنند.

ایرانی‌ها چقدر کار می‌کنند دیگران چقدر؟

ایرانی‌ها چقدر کار می‌کنند دیگران چقدر؟

۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۳

کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب کرده که علاوه‌بر تعطیلی روزهای پنجشنبه، ساعات کاری هم به ۴۰ساعت درهفته کاهش پیدا کند. شاید یک باور کلیشه‌ای ثابت این تصمیم را برابر با کم‌کاری‌های احتمالی بداند، به این معنا که تصور کنیم میزان ساعت کاری بالا به نوعی یک شاخص مهم در تولید یا نتیجه بهتر است.

تا پای جان برای ایران

۲۹فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی فرصت مناسبی است برای یادکرد چند شهید شاخص

تا پای جان برای ایران

۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۲

اشاره: انتخاب چند چهره شاخص از میان شهدای ارتش جمهوری اسلامی کار سختی است. به کارنامه هر کدام‌شان که نگاه می‌کنی، انبوهی از رشادت و حرف‌های ناگفته باقی است. حق شهدای مظلوم ارتش به خاطر سختگیری‌های نظامی در حفظ اسناد و مدارک محرمانه، چه در دوران جنگ تحمیلی و چه پس از آن، ادا نشد و شناخت ما از این بزرگواران اندک است.

آغاز ثبت‌نام مجدد در نوبت دوم کنکور از ۲۹ فروردین

معاون آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد:

آغاز ثبت‌نام مجدد در نوبت دوم کنکور از ۲۹ فروردین

۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۸

معاون آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: داوطلبانی‌که موفق به ثبت‌نام در نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ نشدند، از روز چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه تا روز پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه می‌توانند در این آزمون ثبت‌نام کنند.

فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۰

سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کلیه مشمولان دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ در محل و مراکز مندرج در برگ معرفی‌نامه مشمولان حضور یابند.

جنون پوپولیست در غرب

جنون پوپولیست در غرب

۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۵

غرب در مرداب عوام‌گرایی است. یادمان هست که کمتر کسی گمان می‌برد دونالد ترامپ بتواند هیلاری کلینتون را شکست دهد و به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شود اما او حالا هم در نظرسنجی‌های صورت‌گرفته از شانس بالایی نسبت به جو‌بایدن برخوردار است.

زمان ثبت سفارش کتاب‌های درسی به تعویق افتاد

زمان ثبت سفارش کتاب‌های درسی به تعویق افتاد

۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۶

آغاز ثبت سفارش کتاب‌های درسی برخی پایه‌ها به تعویق افتاده است به طوریکه در سامانه ثبت سفارش کتاب‌های درسی اعلام شده که «تاریخ ثبت سفارش متعاقباً اعلام خواهد شد».

حجاب در خدمت سلامت روان جامعه

پژوهشگر حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با «جام‌جم»مطرح کرد

حجاب در خدمت سلامت روان جامعه

۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۵

حجاب یک دستور دینی، شرعی و عرفی است که در جامعه ما به‌عنوان یک اصل و قانون وجود دارد و همه ملزم به رعایت آن هستند اما این همه ماجرا نیست و رعایت حجاب و موازین اخلاقی در جامعه می‌تواند متضمن سلامت روان جامعه و امنیت در جامعه باشد.

ببییند | فلامینگوها بر فراز گاوخونی

ببییند | فلامینگوها بر فراز گاوخونی

۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۱

مدت‌های بسیاری بود که عادت به چنین تصاویری نداشتیم. همزمان با آغاز بهار تالاب بین المللی گاوخونی میزبان یکی از گونه‌‌های شاخص خود، فلامینگو‌ها شد.

فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها