jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۱۳۹۹   ۱۹ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۱:۰۷

پلیس، باند تبهکاران را متلاشی کرد

کلاهبرداری با ارسال پیامک‌

گروه حوادث: اعضای یک باند از شیادها که با ارسال پیامک از مردم کلاهبرداری می‌کردند، دستگیر شدند. سرهنگ عبدالله قاسمی، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با اشاره به این موضوع به «جام‌جم» گفت: به دنبال گزارش‌های مردمی به مراجع انتظامی و قضایی مبنی بر این که افرادی با ارسال پیامک به تلفن همراه شهروندان عنوان می‌کنند که آنها در یک قرعه‌کشی برنده سیمکارت یا تلفن همراه شده‌اند، موضوع گزارش‌ها در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی افزود: با بررسی این گزارش‌ها در مرحله بعدی معلوم شد، افرادی که اقدام به ارسال پیامک کرده‌اند، یک روز بعد با ارسال پیامک دیگری از افرادی که پیامک برای آنها ارسال شده بود، درخواست واریز پول به حساب آنها برای ارسال جوایز کرده‌‌اند.

سرهنگ قاسمی اضافه کرد: با بررسی و تحقیق در این زمینه مشخص شد، برخی افراد پس از واریز پول به حساب اعلامی از سوی ارسال‌کننده پیامک متوجه شده‌اند با این روش از آنها کلاهبرداری شده است.

شناسایی و دستگیری‌

سرهنگ قاسمی افزود: با جمع‌بندی اطلاعات و پیگیر‌ی‌های تخصصی از سوی اداره مبارزه با جرایم رایانه‌ای پلیس آگاهی ناجا اعضای یک باند که مبادرت به ارسال پیامک‌های فریبنده به انگیزه کلاهبرداری می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.

قاسمی با هشدار به شهروندان تصریح کرد: احتمال این که مجرمان دیگری بخواهند با این شیوه در نقاط مختلف کشور کلاهبرداری کنند وجود دارد که لزوم توجه به هشدارهای پلیس از سوی مردم موجب خواهد شد، شیادان امکان سودجویی پیدا نکنند.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده پیامک‌هایی با این مضمون، موضوع را با دقت پیگیری و تا زمان حصول اطمینان از درست و قانونی بودن آن، از پرداخت وجه نقد و یا واریز پول به حساب‌هایی که اعلام می‌شود جدا خودداری کنند و در صورت مشکوک شدن به پیامک‌ها موضوع را به پلیس گزارش دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر