jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۹۲۱۶   ۲۱ دی ۱۳۸۱  |  ۱۶:۴۰

امشب در بازگشایی لیگ فوتبال ایتالیا (سری آ) پس از 3هفته تعطیلات مرتبط با سال نو میلادی ، شاهد بازی آ.ث .میلان

صدرنشین پیکارها با بولونادر زمین بولونا خواهیم بود. بولونا تیم کوچکی نیست و در حال حاضر با 6امتیاز کمتر از مردان کارلو آنجلوتی در رده ششم جدول قرار دارد و در هفته پانزدهم این پیکارها نیز در زمین لاتزیو به تساوی 1-1 رسیده است . 7برد، 6تساوی و 2باخت حاصل کار بولونا در این فصل بوده که در لیگی به این دشواری آمار جالبی محسوب می شود. آ.ث .میلان که 10برد، 3تساوی و 2شکست در کارنامه اش دارد، در هفته پانزدهم مثل بولونا به تساوی تن داد؛ اما با حساب صفر-صفر مقابل برشیا.
2سرمایه متفاوت
با توجه به فشردگی رقابت آ.ث .میلان با همشهری اش اینتر و لاتزیو و نزدیک شدن کیه وو و یوونتوس ، یاران مالدینی مجبورند در این دیدار فقط پیروزی را هدف بگیرند و تساوی ، چاره عاجل دردشان نباشد؛ اما یاران جوزپه سینیوری تیم پخته ای هستند و در 2-3 سال اخیر هیچ میدانی را مفت نباخته اند و این بار هم می توانند تیم قرمز و مشکی پوش شهر میلان را به دردسرهایی بیندازند. با این حال باید پذیرفت که سرمایه های انسانی 2تیم غیرقابل قیاس اند و هرچقدر که دست آنجلوتی پر است و روی نیمکت ذخیره های تیمش نیز فوج ملی پوشان دیده می شوند، بولونا بیشتر با همت فردی مردانش زنده است . آنجلوتی شادمان است که آندری شوچنکو اکراینی پس از چند ماه غیبت به شرایط ایده آل بازگشته است و به سان سابق پرقدرت گلزنی می کند. فیلیپو اینزاگی هم به عنوان یکی از آماده ترین گلزنان فصل ، جایگاه خاص خود را دارد و در چنین شرایطی یان دال توماسون دانمارکی نقشی درجه دوم در میلان یافته است.
از این تیم ستاره می بارد
در مرکز خط میانی میلان ، هم پیرلو را دارد و هم کاستا و سیدروف را و قانونا یکی از این 3نفر به دلیل تشابه در سبک بازی باید روی نیمکت بنشیند. در این سیستم پر مهره و پرفشار حتی ریوالدو نیز گاهی نیمکت نشین است و در خط دفاعی زوج نستا و مالدینی ، تماشایی بوده است . خلاصه به هر جای میلان بنگرید، از آن ستاره ای می ریزد و آنجلوتی برخلاف فصل پیش توانسته است انسجام مستحکمی را به شاگردانش ببخشد. سیستم بازی او «4-4-2» بازی است که در آن هافبک ها کاملا آزاد، تهاجمی و رو به جلو عمل می کنند و هر چند ایراد بزرگ این سیستم نداشتن اندیشه دفاعی و یکی دو مهره خوب تدافعی در خط میانی است ؛ اما میلانی ها آنقدر خوب حمله می کنند که این ضعف شان نیز زیاد به چشم نمی آید، حتی درون دروازه هم تیم میلانی دیدای برزیلی را پس گرفته و او بهتر از کریستین آبیاتی کار کرده است .
مردان بولونا
ولونا نداشتن این همه مهره های خوب و پرشمار را با همت ذاتی مردانش که نیمی از بازیگران میلان نیز شهرت ندارند، تا حدی جبران کرده است . کریستین زاکاردو، لوئیجی دلاروکا، کریستین لوکاتلی ، خولیو کروز آرژانتینی و پائولو ونولی از جمله مردانی هستند که بولونا در طول فصل از حاصل کار آنان احساس رضایت کرده است ؛ اما اگر مدعی شویم که در این تیم هنوز هم سینیوری 36ساله و چپ پا و پیر، حرف اول را می زند حرفی به گزاف نگفته ایم . این تیم حق استفاده از مدافعش کارلو نروو را در دیدار با آ. ث. میلان ندارد؛ زیرا این بازیکن طی نبرد بولونا با لاتزیو از زمین اخراج شده است . با این حال بازی جالبی را می توان به انتظار نشست ، دیداری که در آن ، هر اتفاقی می تواند روی بدهد. حتی شکست تیم پرمهره تر، نامدارتر و همانی که صدرنشین لیگ است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر