jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۶۸۶   ۰۷ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۴۸

جام جم آنلاین - مدیر اجرایی شرکت نفتی انی ایتالیا اعلام کرد، این شرکت یک حوزه عظیم گاز را در سواحل مصر کشف کرده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی کانال دو فرانسه ، این حوزه گاز به نام طنین در سواحل مدیترانه ای مصر در مقابل دلتا نیل واقع شده است . مدیر اجرایی شرکت نفتی انی ایتالیا تاکید کرد: درجریان آزمایش ها هر روز 700000 مترمکعب گاز از حوزه استخراج شده است و براساس برآوردهای اولیه میزان ذخایر گاز این حوزه بین 15 تا 30 میلیارد متر مکعب تخمین زده می شود. علاوه بر ذخایر گازی این حوزه نزدیکی این حوزه گازی به شهر دامیت در شمال مصر که شرکت اسپانیایی یونوین فنوسا در آنجا یک کارخانه گاز مایع احداث می کند، بر اهمیت این حوزه گازی افزوده است . مدیر اجرایی انی تاکید می کند: این مساله استخراج گاز از این حوزه را اقتصادی تر کرده و موجب تحکیم موقعیت شرکت نفتی انی در بازار گاز طبیعی مایع می شود. شرکت نفتی انی ایتالیا و شرکت نفتی بریتیش پترولیوم مجوز استخراج حوزه گازی طنین را دراختیار دارد. مصر قراردادهایی را برای فروش گاز طبیعی مایع به اسپانیا و فرانسه امضا کرده است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر