jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۸۴۸۵   ۰۲ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۲۶

تصویربرداری سریال انیمیشن عروسکی «افسانه ماردوش » در 26قسمت 15دقیقه ای در شرکت صبا ادامه دارد. حسین مرادی زاده، کارگردان این سریال انیمیشن عروسکی

با توضیح این که فیلمنامه براساس داستانی از شاهنامه فردوسی نوشته شده است ، گفت : در انیمیشن عروسکی محدودیت ها و فضاسازی های خاصی وجود دارد؛ به این دلیل مجبور بودیم به فیلمنامه ، بعضی از عناصر داستانی را اضافه و بعضی از عناصر داستانی را هم کم کنیم ؛ به طوری که موضوع حماسه ، اسطوره و افسانه ای بودن کار نیز حفظ شود. وی بااشاره به این مطلب که سعی شده در این سریال بیشتر کاری تصویری صورت گیرد، گفت : تاکنون که 160دقیقه از مجموع 395دقیقه ای کل اثر تصویربرداری شده است ، حدود یک سال طول کشیده است ، ما در این کار نزدیک به 400عروسک استفاده کرده ایم که البته هنوز هم در حال ساخت عروسک هستیم . کار تصویربرداری نیز در 3استودیو به صورت همزمان صورت می گیرد. افسانه ماردوش ، داستانی اسطوره ای از ایران باستان است : جمشید،جام جهان بین را از اهریمن می گیرد و به کمک آن به آبادانی ایران می کوشد؛ اما خیلی زود مغرور می شود و دعوی خدایی می کند. از سوی دیگر، ضحاک فریب اهریمن را می خورد و اهریمن موفق می شود در هیات آشپز جوانی بر شانه های ضحاک بوسه بزند که باعث می شود دو مار بر شانه های او برویند. ضحاک به جنگ جمشید می رود و او را که در جستجوی آب حیات است ، شکست می دهد. جمشید با جام جهان بین می گریزد و ضحاک هزار سال بر ایران حکومت می کند. در این هزار سال اتفاقات فراوانی روی می دهد. ضحاک مغز جوانان را برای خوراک مارهای شانه اش استفاده می کندتا این که کاوه قیام می کند و... برخی از دست اندرکاران این سریال عبارتند از: نویسنده فیلمنامه : فریدون دانشمند، دستیار کارگردان : حمیدرضا دارستانی ، استوری برد: ابراهیم وطن دوست ، طراح شخصیت : داوود مقامی ، محمد معین صمدی ، شهرام شیرزادی ، طراح لباس :ندا غیوری ، طراح دکور: ابراهیم وطن دوست ، محمد معین صمدی ، ساخت دکور: سیدابوالفضل پورصالحی ، انیماتور: فرشید کیمانی ، شکیبا شعبانی ، مهران ویسی ، حمید محمدی مدیر تصویربرداری : کامیاب درویشی ، گروه گریم : زهرا بیگم نبی پور، شبنم حیدری ، مدیر تولید: اسماعیل شرعی ، مجری طرح : سعید بیدختی .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر