jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۵۴۲۵۸ ۰۸ آذر ۱۳۸۶  |  ۰۲:۰۲

وزیر بهداشت و درمان از کشف داروی درمان زخم های بیماران دیابتی به وسیله محققان و پژوهشگران ایرانی خبر داد.


به گزارش خبرنگار ما، دکتر کامران باقری لنکرانی در حاشیه جلسه روز گذشته هیات دولت با بیان این که یکی از مهمترین عوارض بیماری دیابت ، ایجاد زخم ها و آسیب های پوستی و زیرپوستی خاص این بیماری است ، گفت: این زخم ها گاهی به قطع عضو بیماران نیز منجر می شود.
خوشبختانه پژوهشگران و محققان کشورمان موفق شدند دارویی کشف کنند که به بهبود زخم ها و عوارض دیابت کمک شایانی می کند.
وزیر بهداشت و درمان درخصوص قاچاق دارو از ایران به خارج از کشور گفت: ما مدت هاست که با پدیده قاچاق دارو مواجه ایم و مهمترین دلیل آن این است که هزینه تولید برخی داروها در کشور از شاخص های جهانی پایین تر است.
از سوی دیگر یارانه ای که دولت می پردازد، باعث شده قیمت دارو در بازار داخلی کشورمان نسبت به کشورهای همجوار پایین تر باشد.
وی افزود: یکی از داروهایی که قاچاق می شود، انسولین است و دلیل آن قیمت پایین این دارو در کشور در مقایسه با مقیاس های منطقه ای و جهانی است ، به طوری که می توان گفت در کشور ما به دلیل پرداخت یارانه های دولتی ، انسولین از دیگر کشورهای دنیا ارزان تر عرضه می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر