یک کتاب مفید برای کسانی که می‌خواهند کسب وکار خانگی راه بیندازند

آموزش راه‌اندازی کسب و کار خانگی

از سیر تا پیاز اجرای کسب و کار خانگی

شاید یکی از پایه‌ای‌ترین شیوه‌های کسب و کار در هر کشوری کسب و کارهای خانگی باشد. بله، درست خواندید کسب و کارهای خانگی.
کد خبر: ۱۴۶۰۳۹۰
نویسنده امیر علوی - چاردیواری
 
بسیاری از جوانان یک کشور برای شروع فعالیت تجاری و مالی خود ممکن است از ساده‌ترین شیوه‌ها و با کمک اینترنت و موبایل شروع به کار کنند و با راه‌اندازی یک فروشگاه یا وبسایت برای خود اشتغال‌زایی نمایند. این نوعی نوآوری محسوب می‌شود که ممکن است منجر به کارآفرینی هم شود. ایران کشوری با مردمی جوان است که برای برطرف کردن نیازهای روزمره خود احتیاج به منبع درآمد دارند که کارآفرینی‌ها و ایجاد اشتغال‌های خانگی یکی از بهترین روش‌هاست.

از زمان مادربزرگ‌های ما تا به امروز و شاید قبل از آنها هم کسب و کار خانگی وجود داشته است. بسیاری از خانم‌ها در زمان گذشته به‌دلایل مختلف مانند محل زندگی و مراقبت از کودکان خود ترجیح می‌دادند کاری را انجام دهند تا هم بتوانند در بهبود شرایط مادی خانواده مؤثر باشند و هم آن را در خانه انجام دهند. یکی از واضح‌ترین مثال‌ها صنایع‌دستی غنی ایرانی است.با رواج کسب و کارهای خانگی بسیاری از خانم‌ها و آقایان منابع درآمدی خود را به خانه آوردند و توانستند بیشتر در کنار همسر و فرزندان خود باشند و زمان بیشتری را صرف خانواده خود کنند. همچنین زمان کاری‌شان متغیر شده و به نوعی خودشان رئیس و کارمند خود هستند.کتاب از سیر تا پیاز اجرای کسب و کار خانگی نوشته‌ نوشین دلیر، گام به گام شما را با شروع و راه‌اندازی یک شغل خانگی آشنا و انواع شغل‌های خانگی را معرفی می‌کند.
در بخشی از کتاب از سیر تا پیاز اجرای کسب و کار خانگی می‌خوانیم:
یکی از بهترین ایده‌های کسب و کار خانگی اینترنتی ایجاد یک فروشگاه آنلاین است. اگر می‌خواهید در مسیر بازاریابی وابسته پیش بروید و برای دیگران بازاریابی کنید، این را بدانید که بهترین بازاریاب‌های وابسته روی سه موضوع تمرکز کرده‌اند: دوست‌یابی، کاهش وزن و کسب درآمد آنلاین. شما باید با بهترین‌ها رقابت کنید و این کار آسانی نیست.اما در مسیر تجارت اینترنتی در بسیاری از موارد شما با کسب و کارهایی رقابت می‌کنید که ممکن است تجربه‌ بازاریابی اینترنتی را نداشته باشند. خیلی از آنها وبسایت‌های قدیمی و به‌روز‌نشده‌ای دارند که به شما فرصت‌های زیادی برای پیشرفت می‌دهند و شما می‌توانید روی ضعف‌های آنان سرمایه‌گذاری کنید.البته این هم کار آسانی نیست؛ این کار نیاز به تلاش بسیار دارد و شما باید در میان صدها هزار وبسایت فروش اینترنتی و فروشگاه‌های آنلاین، خودتان را نشان بدهید. اما با نوآوری و استفاده از تکنیک‌های بازاریابی درست، می‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را به موفقیت برسانید.

چند نکته برای کمک به شروع فروشگاه اینترنتی شما:
بازار سودآور را پیدا کنید. ایده بدهید، تحقیق کنید و سعی کنید تا حد ممکن خاص باشید. به‌عنوان مثال، احتمالا فروشگاه‌های زیادی برای فروختن اسکیت در رقابت هستند. حالا اگر شما قفسه‌های اسکیت را بفروشید، شانس خود را برای خاص بودن خودتان افزایش داده‌اید.از خودتان بپرسید که «آیا قیمت محصول من معقول است؟» تولید، توزیع، فروش مجدد و‌... هزینه‌هایی به همراه دارند. اگر حواس‌تان به حساب و کتاب این هزینه‌ها نباشد و قیمت محصول خود را پایین‌تر درنظر بگیرید، ممکن است پس از فروش محصول خود سودی عایدتان نشود.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها