jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۴۵۷۷   ۰۸ مهر ۱۳۸۱  |  ۱۴:۳۶

مجلس سنای امریکا بر ممنوعیت استفاده از دماسنج های جیوه ای به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زیست رای داد.

سناتور سوزان کولینز، یکی از نمایندگان جمهوریخواه گفت که براساس تخمین آژانس حفاظت از محیطزیست ، دماسنج های جیوه ای پزشکی ، سالانه حدود 17تن جیوه به عنوان زباله جامد تولید می کنند. این لایحه علاوه بر فراخوان عمومی برای تحریم دماسنج های جیوه ای پزشکی بر کمک به مصرف کنندگان برای جایگزینی این دماسنج ها با انواع دیجیتال یا سایر انواع آن نیز تاکید کرده است . به گفته کولینز، دماسنج های جیوه ای پزشکی براحتی شکسته می شوند و جیوه بیرون ریخته شده ، می تواند عوارض شدید فیزیکی و محیطی ایجاد کند. هر دماسنج حدود 1گرم جیوه دارد که این مقدار برای آلوده کردن همه ماهیهای یک دریاچه 20هکتاری کافی است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو