از کجا خودروی مزایده‌ای بخریم؟

چکیده : فعالیت سایت صرفا جمعاوری و اطلاع رسانی مزایدات خودرو در استان های مختلف از منابع و روزنامه میباشد همراه با خدمات اینماد: https://trustseal.enamad.ir/?id=346704&code=null
چکیده : فعالیت سایت صرفا جمعاوری و اطلاع رسانی مزایدات خودرو در استان های مختلف از منابع و روزنامه میباشد همراه با خدمات اینماد: https://trustseal.enamad.ir/?id=346704&code=null
کد خبر: ۱۴۵۷۳۰۶

بی شک کسانی که به دنبال شرکت در مزایده خودرو هستند اطلاع دارند که به این طریق می‌توانند حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد در هزینه‌های مربوط به خرید خودروی دست دوم صرفه‌جویی کنند. اما تنها دانستن این موضوع برای شرکت در مزایده خودرو کافی نیست. شما برای اینکه بتوانید یک خرید موفق در مزایده خودرو داشته باشید باید با انواع خودروهای مزایده‌ای، نحوه ثبت نام در مزایده خودرو و شرایط هر نوع مزایده‌ای آشنا باشید. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با صفر تا صد مزایده خودرو رو آشنا کنیم.

منظور از مزایده خودرو چیست

در این بخش از مقاله ما با تعریف مزایده خودرو به شما کمک می‌کنیم که به پاسخ این سوال برسید که از کجا خودروی مزایده‌ای بخریم؟ ، ابتدا باید در یک سامانه مزایده خودرو عضو شوید یا روزنامه های دولتی و سایت های دولتی را دنبال کنید تا از مزایدات خودرو در سراسر استان ها باخبر شوید.

خودروهای مزایده‌ای خودروهایی با شرایط خاص هستند که زیر قیمت بازار آزاد به فروش می‌رسند. مزایده‌ها چند روز پیش از شروع از طریق آگهی‌ها به اطلاع مردم می‌رسند و برای ثبت نام و شرکت در آن‌ها چند روز فرصت وجود دارد. همچنین برای اینکه متقاضیان بتوانند پیشنهادهای خود را به ثبت برسانند چند روز مهلت تعیین می‌شود. در نهایت نیز کسی که بالاترین قیمت پیشنهادی را برای خودرو به مزایده گذاشته شده ارائه دهد برنده مزایده خواهد بود که نتیجه مزایده معمولاً چند روز تا چند هفته بعد از انجام مزایده اطلاع رسانی خواهد شد.

سایت مزایده خودرو برای اطلاع رسانی آگهی ها

امروزه سایت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید برای اطلاع از آگهی‌های مزایده خود را به آنها مراجعه کنید. برخی از این سایت‌ها متعلق به مرجع برگزار کننده مزایده هستند و برخی دیگر به صورت عمومی انواع مزایده‌ها را به نمایش می‌گذارند. اما به طور کلی این سایت‌ها به منظور سهولت دسترسی به آگهی‌های مزایده در بستر اینترنت شکل گرفته‌اند. به طور مثال مزایده خودرو در بوشهر فقط آگهی های بوشهر را نمایش خواهد داد همچنین آگهی های مزایدات خودرو مشهد فقط خرسان رضوی را نمایش میدهد.

لازم است عنوان کنیم که برخی از سایت‌ها مختص مزایده‌ خودروهای خارجی هستند و برخی دیگر به مزایده خودروهای دولتی اختصاص دارند. برای مثال سایت ایران مزایده و مزایده گمرک برای مزایده خودروهای خارجی و سایت کار مزایده و ایران خودرو برای مزایده خودروهای دولتی است.

نکات مهم شرکت در مزایده خودرو

خرید خودرو مزایده ‌ای با مزایده‌‌ کار

حال که به پاسخ این پرسش که از کجا خودروی مزایده‌ای بخریم دست یافتید لازم است نکاتی را نیز برای شرکت در مزایده مورد توجه قرار دهید.

برگزاری و اطلاع رسانی مزایده باید کاملاً قانونی انجام گیرد یعنی حتی سایتی که آگهی مزایده را درج نموده است به صورت قانونی فعالیت داشته باشد.

سایت مربوطه باید مجوز لازم جهت درج آگهی مزایده و مجوز کسب و کارهای اینترنتی را دارا باشد.

آگهی درج شده در سایت‌های مزایده خودرو باید به طور کامل شرایط و مشخصات خودروهای مزایده‌ای اعم از زمان برگزاری و محل مزایده دقیق خودرو را ارائه دهد.

برای اینکه بتوانید در مزایده خودرو به صورت حرفه‌ای عمل کنید حتماً باید اطلاعات کافی در مورد خودرو مورد نظر خود داشته باشید و یا اینکه یک شخص کاربلد را همراه خود برای بررسی خودرو به محل مزایده ببرید تا اطمینان حاصل کنید که خودرو نیاز به تعمیرات دارد یا خیر و همچنین از هزینه‌هایی که ممکن است در آینده برای تعمیر فنی خودرو صرف کنید اطلاع کسب کنید. لازم است عنوان کنیم که هنگام اعلام قیمت پیشنهادی برای خرید خودرو مزایده‌ای سایر هزینه‌های متفرقه مربوط به خلافی خودرو و سند زدن آن را نیز در نظر بگیرید و سپس قیمت پیشنهادی خود را مطرح کنید.

مدارک لازم جهت شرکت در مزایده خودرو

مدارکی که برای ثبت نام در مزایده خودرو احتیاج خواهید داشت با توجه به نوع مزایده متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی مدارک مورد نیاز برای شرکت در مزایده خودرو به شرح زیر است:

  • دارا بودن سن قانونی یعنی سن بالای ۱۸ سال

  • ارائه کارت ملی و اطلاعات شخصی معتبر

  • پرداخت مبلغ ودیعه به عنوان وجه تضمین

انواع مزایده خودرو

مزایده خودرو با توجه به نوع برگزار کننده آن به دو دسته مزایده دولتی و مزایده عمومی تقسیم می‌شود. البته دسته‌بندی انواع مزایده خودرو به این مورد محدود نمی‌شود بلکه نوع دیگری از دسته‌بندی مزایده خودرو با توجه به نوع برگزاری آن به دو دسته کلامی و پاکتی تقسیم می‌گردد.

در مزایده کلامی حضار و شرکت کنندگان در مزایده به اعلام قیمت می‌پردازند و رفته رفته قیمت پایه خودرو که تعیین شده است افزایش می‌یابد. در نهایت نیز برنده مزایده شخصی خواهد بود که قیمت بالاتر را اعلام کند.

در مزایده پاکتی مبلغ در نظر گرفته شده هر شرکت کننده داخل کاغذ نوشته شده و درون پاکت قرار می‌گیرد. در نهایت بعد از جمع آوری پاکت‌ها و بررسی آن‌ها خودرو به بالاترین قیمت پیشنهادی فروخته می‌شود.

لازم است عنوان کنیم که در مزایده خودرو به صورت کلامی برنده مزایده در همان لحظه مشخص می‌گردد. اما در مزایده پاکتی برنده مزایده هنگامی مشخص می‌گردد که کلیه پاکت‌ها بررسی شوند.

کاربرد برگزاری مزایده خودرو

مزایدات خودرو به این منظور انجام می‌گیرند که سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی که قادر نیستند خودروهای خود را به صورت مستقیم به فروش برسانند از طریق مزایده خیلی سریع‌تر و با قیمت مناسب‌تر این خودروها را در اختیار خریداران قرار دهند.

مزایای خرید خودروی مزایده‌ای

مزایدات خودرو دولتی

مهم‌ترین مزیتی که می‌توان برای خرید خودرو مزایده‌ای عنوان کرد قیمت مناسب آن است. در واقع در مزایدات خودرو قیمت خودروها پایین‌تر از قیمت کارخانه است. در نتیجه تقاضا برای خرید خودروهای مزایده‌ای بیشتر است. اما این ریسک نیز وجود دارد که در برخی از خودروهای مزایده‌ای نقص‌های فنی نیز وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که یکی دیگر از مزایای خرید خودرو مزایده‌ای که می‌توان در این بخش به آن اشاره کرد این است که از طریق شرکت در مزایدات قادر خواهید بود تجربه‌های بسیاری را در زمینه انجام معاملات مختلف کسب کنید.

انواع خودرو مزایده‌ای

خودروهایی که در مزایدات به فروش می‌روند انواع مختلفی دارند. برای مثال برخی از آن‌ها دچار آتش سوزی شده‌اند یا برخی از آن‌ها صفر و بدون کارکرد هستند و برخی دیگر شامل خودروهای سازمان‌های مختلف، خودروهای کلاسیک، لوکس و … هستند. شما عزیزان می‌توانید برای شرکت در مزایدات خودرو سازمان‌های دولتی نظیر ایران خودرو سایپا به سایت این مجموعه‌ها مراجعه کنید. همچنین وب سایت‌های دیگر نیز وجود دارند که آگهی‌های مربوط به مزایده خودرو را درج می‌کنند. از جمله این وب سایت‌ها که اگهی ها را اطلاع رسانی میکند می‌توان به وب سایت کار مزایده به آدرس اینترنتی http://carmozayede.com/ اشاره کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها