رئیس رسانه ملی در حاشیه ترحیم زنده‌یاد پروانه معصومی مطرح کرد

بازیگری که هیچ‌گاه باورها و ارزش‌هایش را فراموش نکرد

رئیس سازمان صداوسیما در اختتامیه نخستین جشنواره شعر و موسیقی ویژه اقوام مطرح کرد:

تمرکز بر استان‌ها در دستورکار است

آیین اختتامیه اولین دوره جشنواره شعر و موسیقی ویژه اقوام ایرانی، شب گذشته، در سنندج برگزار شد. پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما در این مراسم به صورت ویدئوکنفرانس سخنرانی کرد.
کد خبر: ۱۴۲۴۷۴۳
نویسنده نوشین مجلسی - گروه رسانه

حسن عابدینی معاون امور استان‌های صداوسیما، علیرضا قزوه رئیس دفتر شعر، موسیقی و سرود سازمان صداوسیما، علی مرادی دبیر این جشنواره و مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان؛ اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان، امیر شهرام ایرانی دریادار و فرماندار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و جمعی دیگر از مسئولان، هنرمندان و خانواده شهدا از جمله حاضران در اختتامیه بودند. تقدیر از هنرمندان برگزیده بخشی از این مراسم بود. 
پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما در بخشی از این مراسم با ارتباط از طریق ویدئوکنفرانس بیان کرد: اواخر اردیبهشت ماه مهمان استان کردستان بودم و باتوجه به ظرفیت هنری، ادبی و فرهنگی این استان پیشنهاد برگزاری این جشنواره را مطرح کردیم و فکر نمی کردیم در کمتر از شش ماه این برنامه با چنین کیفیتی و به صورت منسجم برگزار شود.  به گزارش جام‌جم، وی گفت: این استان میزبان ۱۸ قوم ایرانی و هنرمندان و شعرا از چهار گوشه ایران بود که مایه تحسین همه است. امیدوارم این شروعی نویدبخش برای برنامه‌های سال‌های آینده باشد که به شکل بهتر برگزار شود.
جبلی افزود: در طول یک هفته سازمان صداوسیما در چهار رویداد ادبی و هنری شرکت داشت. هفته گذشته مهمان استان سیستان و بلوچستان بودم و جلسه خوبی با شعرای این استان داشتیم. موسیقی نواحی در این استان رنگ و بوی خاص خود را دارد. رویداد دوم، میزبانی از یک جشنواره بین‌المللی شعر بود که در بزرگداشت و تحسین صنعت هسته‌ای کشور با عنوان آفتاب نهان برگزار شد. امروز از راه دور در جمع شما هستم. روز پنجشنبه این هفته هم استان گیلان میزبان پیرغلامان حسینی، مداحان و مدیحه‌سرایان اهل بیت(ع) خواهد بود. این رویدادها نشان‌دهنده عزم و جدیت سازمان صداوسیما در این دوره و تاکید بر عناصر هویتی مردم عزیزمان است.

رئیس رسانه ملی ادامه داد: سازمان صداوسیما در این مسیر  با همکاری مردم سراسر کشور - که با اراده و علاقه همراهی می‌کنند - حرکت می‌کند.سازمان صداوسیما در این مسیر براساس دو سرفصل هویت‌محوری و عدالت گستری عنایت ویژه خواهد کرد. بخش زیادی از هویت ما را موسیقی نواحی و شعر و ادب اقوام ایرانی شکل می‌دهد. در سرفصل عدالت هم ابعاد گوناگون هویتی که شعر، هنر و موسیقی از اجزای آن است در صدر توجهات رسانه‌ای است. این جشنواره و این دست فعالیت‌ها را از مصادیق عدالت‌گستری و هویت محوری می‌دانیم که جزو توقعات مردم سراسر کشور از ماست و باید پاسخگوی آن باشیم. 
جبلی ضمن تشکر از همکاران خود، مسئولان صداوسیمای کردستان و مدیران این استان که در این مسیر و برای برگزاری جشنواره فعالیت داشتند، گفت: کردستان میزبان شایسته‌ای برای جشنواره شهر و موسیقی ویژه اقوام ایرانی بود. دست مردم غیور، شجاع، فرهیخته و متمدن استان کردستان را می‌بوسم.  وی عنوان کرد: شاهد حضور پرشور مردم کردستان در جشن امت احمد بودیم. امیدوارم در آینده نزدیک دوباره افتخار حضور در استان کردستان را داشته باشم. مردم این استان نقش مهمی در  تاریخ سرافرازانه ایران داشتند. جانفشانی در راه انقلاب، پاسداری از مرزها و جوانمردی جوانان این استان در صیانت از کشور در دفاع مقدس مثال‌زدنی است. همان‌طور که استاندار محترم گفت این استان نیاز به بازنمایی دارد و ما این کار را انجام خواهیم داد. در برنامه جدید رسانه ملی توجه ویژه و سراسری بر روی استان‌های کشور خواهیم داشت. ماه‌های آینده خواهید دید که در هر فصل چند روز برنامه‌ها و خبر صداوسیما متمرکز بر یک استان خواهد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها