ایرانیانی که در خارج از ایران زندگی می‌کنند و مقیم کشورهای خارجی هستند، با توجه به متفاوت بودن امور اداری، حقوقی و قضایی ایران با سایر کشورها، حتماً باید از خدمات بهترین وکیل ایران بهره‌مند شوند.
ایرانیانی که در خارج از ایران زندگی می‌کنند و مقیم کشورهای خارجی هستند، با توجه به متفاوت بودن امور اداری، حقوقی و قضایی ایران با سایر کشورها، حتماً باید از خدمات بهترین وکیل ایران بهره‌مند شوند.
کد خبر: ۱۴۲۳۸۷۴

وکلای پایه یک دادگستری که در ایران تحصیل کرده‌اند و پروانۀ وکالت گرفته‌اند، به تمام قوانین و مقررات داخلی ایران اشراف دارند. ایرانیان مقیم خارج به دلایل مختلفی مانند دور بودن و امکان‌پذیر نبودن سفر به ایران و گاهی به دلیل ممنوع‌الورود بودن به ایران یا ممنوع‌الخروج بودن از کشوری که در آن اقامت دارند، نمی‌توانند در ایران حضور داشته باشند و امور مختلف مانند انحصار وراثت؛ ازدواج؛ طلاق؛ ثبت شرکت؛ انعقاد قرارداد؛ اقامۀ دعوا؛ امور دانشجویی؛ امور مربوط به نظام وظیفه و سربازی؛ امور ملکی و خریدوفروش خانه؛ امور ترجمۀ رسمی مدارک توسط مترجم رسمی با مهر قوه قضاییه و غیره را پیگیری کنند.

ایرانیان مقیم خارج با تنظیم وکالت‌نامه و اعطای وکالت خود به وکیل ایران، حدود و اختیارات وکیل را تعیین می‌کنند. برای اعطای وکالت خارج از کشور، متقاضیان می‌توانند از روش‌هایی مانند مراجعۀ حضوری به یکی از مؤسسه‌های حقوقی معتبر و دیدار با مجرب‌ترین وکیل ایران جهت امضای قرارداد وکالت یا وکالت دادن به یکی از اعضای معتمد خانواده به‌عنوان واسطه با وکیل ایران استفاده کنند. آن‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند شماره وکیل در ایران را با استفاده از روش‌های مختلف به‌دست آورند و با او مشاورۀ تلفنی داشته باشند. برای آشنایی با ویژگی‌های بهترین وکیل ایران، راه‌های پیدا کردن شماره وکیل و نحوۀ پرداخت حق‌الوکالۀ وکیل در ایران، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

 

بهترین وکیل ایران به چه وکیلی گفته می شود؟ 

وکیل ایران کسی است که بعد از طی کردن دوران تحصیلات دانشگاهی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا، در رشتۀ حقوق، رشتۀ فقه و مبانی حقوق اسلامی یا رشته‌های هم‌تراز آن در حوزۀ علمیه، در آزمون وکالت قبول شده و هجده ماه به‌عنوان کارآموز وکالت فعالیت داشته است و بعد از قبولی در آزمون شفاهی و کتبی اختبار و پشت سرگذاشتن تشریفات مربوط به سوگند در مراسم تحلیف، به وکیل پایه یک دادگستری تبدیل شده‌است. از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین وکیل دادگستری می‌توان به مواردی مانند داشتن تخصص و اشراف حقوقی؛ رعایت اصول اخلاقی؛ تضمین نکردن نتیجۀ پرونده؛ منصف بودن؛ قابل اعتماد بودن؛ حسن شهرت؛ پیگیری‌های مستمر پرونده؛ دقت به تمام زوایای پرونده و جزئی‌نگری؛ به‌روز بودن اطلاعات؛ تسلط به قوانین حقوقی و کیفری و غیره اشاره کرد.

ایرانیان مقیم خارج برای پیدا کردن بهترین وکیل در ایران و سپردن پرونده‌های حقوقی خود به او می‌توانند از روش‌هایی مانند تحقیق از دوستان و آشنایان؛ برقراری تماس با مؤسسات حقوقی معتبر و دارای مجوز؛ گرفتن استعلام از سوابق کاری و تجربۀ وکیل؛ دسترسی به لیست بهترین وکلای ایران از طریق جستجو در اینترنت؛ پیدا کردن آدرس دفتر وکالت و برقراری تماس تلفنی با وکیل موردنظر استفاده کنند. دعاوی حقوقی افرادی که در خارج از ایران زندگی می‌کنند، باید در داخل ایران پیگیری شود، زیرا قانون اساسی هر کشور با کشورهای دیگر متفاوت است و فقط بهترین وکیل در داخل کشور می‌توانند به امور حقوقی ایرانیان مقیم خارج رسیدگی کند. وکلایی که به ایرانیان مقیم خارج خدمات ارائه می‌دهند، به تمام قوانین و مقررات مربوط به امور حقوقی آن‌ها کاملاً تسلط دارند.

 

برای چه مواردی باید به وکیل در ایران وکالت دهیم؟

موکلان در تمام دعاوی حقوقی و کیفری می‌توانند از یک وکیل خوب و باتجربه کمک بگیرند‌. دعاوی حقوقی دعاوی‌ای هستند که در آن‌ها جرمی اتفاق نمی‌افتد و از اختلاف یک فرد با فرد دیگر ناشی می‌شوند. مواردی مانند مطالبۀ مهریه؛ طلاق؛ حق حضانت فرزند؛ تغییر نام یا کاهش سن در شناسنامه؛ تنظیم سند؛ گرفتن پایان کار و غیره؛ جزو دعاوی حقوقی محسوب می‌شوند. به وکیلی که در رسیدگی به پرونده‌های دعاوی حقوقی تخصص و تجربۀ زیادی دارد و به‌عنوان نمایندۀ شخص حقیقی یا حقوقی فعالیت می‌کند، وکیل حقوقی می‌گویند. دعاوی کیفری دعاوی‌ای هستند که در آن‌ها فردی مرتکب جرم شده و دادگاه طبق قانون او را محاکمه و مجازات می‌کند. چند نمونه از دعاوی کیفری عبار‌ت‌اند از: روابط نامشروع؛ قتل؛ سرقت؛ پخش مواد مخدر؛ جعل اسناد؛ کلاهبرداری و غیره. به وکیلی که در دعاوی کیفری تخصص و تجربۀ زیادی دارد و به نیابت از موکل، رسیدگی به پرونده‌های کیفری را برعهده می‌گیرد، وکیل کیفری گفته می‌شود. در ادامه مواردی که افراد مقیم خارج باید به وکیل ایران وکالت بدهند عبارت‌اند از:

 • اقامه دعوی و حضور در جلسۀ دادگاه؛
 • انجام امور بانکی، مالی و اعتباری؛
 • انجام امور حقوقی، قضایی و اداری؛
 • انجام امور مربوط به دعاوی خانوادگی؛
 • انجام امور مربوط به نظام وظیفه و معافیت از سربازی؛
 • رسیدگی به امور بازنشستگان متقاضی دریافت حقوق؛
 • انجام امور مربوط به خریدوفروش ملک؛
 • رسیدگی به پرونده‌های طلاق توافقی، غیابی و یک‌طرفه؛
 • انجام امور مربوط به ازدواج مانند دریافت مهریه؛
 • خرید و فروش سهام و اعتبارات؛
 • انجام پروندۀ انحصار وراثت مطابق با قوانین ایران؛
 • انجام امور دانشگاهی؛
 • و... .

 

 بهترین وکیل ایران چه کسی است؟

چگونه به وکیل ایران وکالت دهیم؟

ایرانیان خارج از کشور، برای وکالت دادن به وکیل ایران می‌توانند از دو روش استفاده کنند: روش اول این است که در سامانۀ ثنا یا عدل ایران که به قوۀ قضاییه تعلق دارد ثبت‌نام کنند. برای ثبت‌نام در این سامانه، وارد کردن اطلاعات شخصی و انجام مراحل احراز هویت الزامی است. افرادی که دارای کارت ملی هوشمند و سیم‌کارت فعال در ایران نیستند، باید از روش دوم استفاده کنند؛ روش دوم مراجعه به سامانۀ میخک یا سامانۀ تاک قدیمی است. نام سامانۀ میخک که به وزارت امور خارجه تعلق دارد، مخفف عبارت "مدیریت یکپارچه خدمات کنسولگری" است. متقاضیان در این روش، ابتدا باید با استفاده از کد ملی و ایمیل خود، در سامانۀ میخک ثبت‌نام کنند تا بعد از ایجاد پروفایل، یک کد رهگیری برای آن‌ها ارسال شود. قبل از ثبت‌نام در سامانۀ میخک، بهتر است از وکیل ایران که انتخاب کرده‌اید، اطلاعاتش را دریافت کنید، زیرا در یکی از مراحل ثبت‌نام، بعد از وارد کردن اطلاعات خودتان، باید اطلاعات وکیلتان را هم وارد کنید.

 

چگونه باید به وکیل در ایران اعتماد کنیم؟

افراد ایرانی مقیم خارج که قصد دارند پروندۀ حقوقی خود را به وکیل ایران بسپارند، برای اعتماد به وکیل انتخابی خود می‌توانند از دوستان، آشنایان یا اعضای خانوادۀ خود بخواهند تا به‌صورت حضوری، به مؤسسۀ حقوقی یا دفتر وکیل موردنظر مراجعه کنند و از زبان خود وکیل، با شرایط و ویژگی‌های پروندۀ حقوقی آشنا شوند. از طرفی اطلاعاتی که به‌عنوان مشخصات وکیل در سامانه‌های ثنا و میخک وارد می‌شود، قابل پیگیری هستند. روش دیگری که می‌تواند به اعتمادسازی افراد خارج از ایران کمک کنند، برگزاری جلسۀ مشاورۀ آنلاین با وکیل است. در این جلسه، بهترین وکیل ایران هر نکته‌ای که به پروندۀ موکل مربوط است، به‌طور کامل برای او توضیح می‌دهد.

 

شماره وکیل ایران را چگونه و از کجا پیدا کنیم؟

ایرانیان مقیم خارج از کشور، اکثرا برای برقراری ارتباط با وکلای داخل ایران به سراغ بهترین وکیل تهران می روند چرا که وکیل پایتخت به راحتی می‌تواند تمام امور حقوقی، کیفری، اداری، خانوادگی و ... ایرانیان خارج را انجام دهد. برای دسترسی به شماره وکیل تهران یا شماره وکیل ایران(شماره وکیل در شهرهای مختلف ایران)، می‌توانند از روش‌های زیر استفاده کنند:

 • پرس‌وجو از اطرافیان و پیدا کردن نام یک وکیل معروف؛
 • جستجو در گوگل و پیدا کردن سایت‌های معرفی وکلا که شمارۀ هر وکیل را نیز درج کرده‌اند؛
 • رفتن به سایت کانون وکلای هر استان؛
 • مشاورۀ حقوقی آنلاین با مشاوران مؤسسات حقوق معتبر و گرفتن شمارۀ یک وکیل تضمینی؛
 • و....

 

پرداخت حق‌الوکاله وکیل در ایران چگونه امکان‌پذیر است؟

وکیل دادگستری ایران برای طرح اولیۀ موضوع و ارائه مشاورۀ آنلاین از طریق واتساپ به ایرانیان خارج از کشور، هیچ هزینه‌ای از آن‌ها دریافت نمی‌کند، اما برای ارائه مشاورۀ تخصصی و بررسی جامع و دقیق پروندۀ حقوقی و مدارک ارسال‌شده، مبلغی از موکل دریافت خواهد کرد. در صورت اعطای وکالت به وکیل ایران، باید حق‌الوکاله را از طریق روش‌هایی مانند استفاده از سیستم‌های پرداخت آنلاین؛ انتقال بین‌المللی بانکی؛ استفاده از شرکت‌های ارسال پول؛ استفاده از کارت اعتباری و استفاده ار رمز ارزها پرداخت کنید.

 بهترین وکیل ایران چه کسی است؟

سخن پایانی

در این مقاله، راجع‌به ویژگی‌های یک وکیل خوب در ایران صحبت کردیم و توضیح دادیم که با توجه به متفاوت بودن قوانین و مقررات ایران و سایر کشورها با هم، ایرانیان مقیم خارج برای پیگیری دعاوی حقوقی خود، باید از یک وکیل ایران کمک بگیرند. روش‌های پیدا کردن بهترین وکیل در ایران؛ مواردی که افراد مقیم خارج باید به وکیل ایران وکالت بدهند؛ روش‌های اعطای وکالت به وکیل در ایران؛ نحوۀ اعتماد به وکیل در ایران؛ چگونگی پیدا کردن شماره وکیل در ایران و نحوۀ پرداخت حق‌الوکاله وکیل در ایران، موضوعات دیگری بود که در این مقاله به توضیح آن‌ها پرداخته شد. اگر در خارج از ایران زندگی می‌کنید، با پیدا کردن اولین و معتبرترین سایت معرفی بهترین وکلای ایران، وکیل پایتخت می‌توانید به‌راحتی به شماره تلفن و آدرس باتجربه‌ترین و کارکشته‌ترین وکلای پایه یک دادگستری در تهران یا سایر کلانشهرهای ایران دسترسی داشته باشید.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها