انهدام باند سارقان مسلح در استان گلستان

ببینید | روایتی از اقدامات خشن زورگیران از خانواده‌ها

سرکرده باند سرقت مسلحانه از طلافروشی‌ها دستگیر شد

گانگسترهای خطرناک در تله پلیس

گانگسترهای خطرناکی که قصد داشتند از یک طلافروشی در فلاورجان اصفهان سرقت کنند، دقایقی قبل از رسیدن به طلافروشی با عملیات پیش‌دستانه پلیس شناسایی و دستگیر شدند. در پرونده متهمان سه فقره سرقت مسلحانه از طلافروشی‌های خوزستان، قم و قتل مرد طلافروش در گتوند وجود دارد.
کد خبر: ۱۴۲۱۰۷۴
نویسنده مجید غمخوار - گروه حوادث

گانگسترهای خطرناک در تله پلیس

به گزارش خبرنگار جام‌جم، چند روز قبل ماموران پلیس استان اصفهان متوجه حضور دو مجرم خطرناک مسلح در شهر فلاورجان و رفتارهای مشکوک آنها شدند. کارآگاهان با زیر نظر گرفتن متهمان متوجه شدند یکی از آنها سردسته یک باند سرقت مسلحانه طلافروشی است که از پنج سال قبل تحت تعقیب است. با بررسی پرونده مجرم مشخص شد او و همدستانش از سال ۱۳۹۷ تا به حال سه بار در خوزستان و قم از طلافروشی‌ها مسلحانه سرقت کرده‌اند. بیستم آبان ۹۷ خودروی پژو مقابل یک طلافروشی در خیابان استقلال ایذه توقف کرد و چند ثانیه بعد دو مرد مسلح وارد طلافروشی شدند و با شلیک چند گلوله طلافروش ۵۱ ساله را به قتل رساندند و با سرقت ۸ کیلوگرم طلا از محل فرار کردند.‌

 راز سرقت های مسلحانه دزدان خشن  

پس از وقوع این سرقت پلیس موفق شد هویت سارقان مسلح را شناسایی و دو عضو این باند را دستگیر کند. با تحقیق از متهمان دستگیر شده مشخص شد، آنها چند روز قبل در سرقت دیگری، با حمله به مهمانی خانوادگی یک پزشک سرشناس اهوازی و با تهدید اسلحه از مهمانان طلا سرقت کرده و متواری شده بودند. تحقیقات در این باره ادامه داشت تا این‌که سه روز بعد از دستگیری، متهمان به طرز عجیبی با کمک دو همدست‌شان از بازداشتگاه فرار کردند. در حالی که هیچ ردی از سارقان مسلح قاتل نبود، بعد از گذشت سه سال قاتل مرد طلا‌فروش در حاشیه تهران شناسایی شد وکارآگاهان پلیس آگاهی خوزستان بهمن ماه سال ۱۴۰۰ با هماهنگی پلیس تهران مرد جوان را دستگیر و به خوزستان منتقل کردند. متهم با اعتراف به قتل داریوش کایدانی‌، هویت سایر اعضای باند را هم فاش کرد. دو متهم دیگر ‌دستگیر شدند اما هیچ ردی از سرکرده باند و عضو آخر باند به دست نیامد.
تحقیقات برای شناسایی دو متهم پرونده ادامه داشت که دو سال قبل کارآگاهان پلیس آگاهی قم متوجه سرقت مسلحانه ۴.۵کیلوگرم طلا از یک طلافروشی در مرکز این شهر شدند. با حضور ماموران مشخص شد سارقان مسلح که دو مرد نقاب‌پوش بودند در ساعت خلوتی روز به طلافروشی مراجعه و با تهدید مرد طلافروش دست به سرقت زده و سپس متواری شده‌اند‌‌. در بازبینی فیلم سرقت رد پای سرکرده باند سرقت طلافروشی‌های خوزستان به دست آمد اما متهم متواری و پلیس موفق به دستگیری او نشده بود. 
 با افشای راز تبهکاری‌های دو متهم‌، ماموران آنها را به صورت نامحسوس زیر نظر گرفته و مشخص شد دزدان مسلح برای اجرای نقشه جدید سرقت خود به این شهر آمده‌اند و قصد دستبرد به یکی از طلافروشی‌های بزرگ این شهر را دارند. صبح دیروز بعد از این‌که خودروی پژو متهمان در نزدیکی طلافروشی توقف کرد ماموران وارد عمل شدند و در عملیاتی ضربتی دو مرد جوان را دستگیر کردند. دربازرسی از خودروی آنها یک قبضه اسلحه کلاشینکف هم کشف شد.با دستگیری سارقان مسلح طلافروشی و انتقال آنها به مقر پلیس کلکسیون جرایم گانگسترهای خطرناک فاش شد. 

اعتراف دزدان

دو متهم در بازجویی‌های اولیه اعتراف کردند که از چند ماه قبل به فلاورجان آمده و قصد داشتند از طلافروشی معروف شهر مسلحانه سرقت کنند. یکی از متهمان مدعی شد ما سارقان سابقه‌دار هستیم و نقشه سرقت را چندین بار مرور کردیم تا بدون نقص سرقت را انجام دهیم. می‌دانستیم مرد طلافروش در مغازه‌اش چند کیلو طلا نگهداری می‌کند و چندبار محل سرقت و راه‌های فرار را بررسی کرده بودیم. امروز صبح قرار بود قبل از شلوغ شدن خیابان و همزمان با باز کردن مغازه به آنجا دستبرد بزنیم. نزدیک طلافروشی که پارک کردیم یکباره چند مامور به سمت ما آمدند و قبل از رسیدن به طلافروشی ما را دستگیر کردند. فکر نمی‌کردیم ماموران ما را شناسایی کنند و قبل از سرقت دستگیر شویم. نقشه ما حرفه‌ای بود و مو لای‌درزش نمی‌رفت و نمی‌دانیم کجا را اشتباه کردیم که ماموران ما را شناسایی و دستگیر کردند.متهم با فاش شدن هویت اصلی‌اش از سوی پلیس ادعا کرد، من سردسته باند سرقت از طلافروشی‌ها هستم و دوبار در خوزستان و یکبار هم در شهر قم سرقت مسلحانه انجام دادیم.
سردار محسن علینقیان‌پور، فرمانده انتظامی استان اصفهان با اعلام خبر دستگیری سارقان مسلح خطرناک گفت: بررسی سابقه متهمان نشان می‌دهد آنها عضو باند بزرگ سرقت طلافروشی‌های کشور هستند که سال۹۷ حدود ۱۱کیلو طلا را در دو سرقت مسلحانه در استان خوزستان سرقت کرده که منجر به قتل طلافروشی نیز شده بود و همچنین در یک سرقت مسلحانه دیگر در استان قم در سال۱۴۰۰ حدود ۴.۵کیلو طلا را سرقت کرده و از محل متواری شده‌اند.

newsQrCode

نیازمندی ها