رئیس پلیس فتا فراجا گفت: طی سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲، بیش از ۳۰۰ سرشماره ارسال کننده لینک های آلوده حاوی فیشینگ با همکاری پلیس فتا، دادستانی کل کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مسدود شد.
کد خبر: ۱۴۱۳۹۴۷

به گزارش جام جم آنلاین، سردار وحید مجید در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای اجرای طرح عملیاتی پلیس فتا در خصوص ایمن سازی فضای مجازی و با انجام رصدهای پیش دستانه در سایه تعامل و همکاری سازمانی با دادستانی کل کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خوشبختانه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۰۰ سر شماره ارسال لینک های آلوده حاوی فیشینگ و بدافزارهای جاسوسی شناسایی و مسدود شد.

این مقام ارشد سایبری ادامه داد: در این راستا، اقدام انتظامی و قضائی علیه مرتکبان در حال اجرا می باشد و تعدادی از این متهمان دستگیر و به جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

وی افزود: ارسال پیامک حاوی لینک های آلوده و مخرب یکی از ترفندهای مجرمان سایبری بوده و بیش از ۹۰ درصد پیامک های کلاهبرداری مربوط به سوء استفاده از نام و اعتبار ابلاغ الکترونیک قضائی سامانه ثنا می باشد.

رئیس پلیس سایبری کشور در ادامه به شهروندان توصیه کرد: از باز نمودن پیامک های حاوی لینک های آلوده که از طریق سر شماره تلفن های شخصی، پیام رسان های بومی و غیر بومی برای آنها ارسال می شود اکیدا خودداری نمایند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام مسئول گفت: عموم مردم در صورت مواجهه با موارد مشکوک و مجرمانه ای که نیاز به امداد و فوریت های سایبری دارند می توانند از طریق سر شماره ۰۹۶۳۸۰ با پلیس فتا در ارتباط باشند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها