فرانسه و آلمان رکورددار ابتلا به کووید ۱۹در اروپا

جدول | جدیدترین آمار کرونا در جهان

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در جهان تاکنون به ۶۲۸ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۴۴۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۶۸ هزار و ۲۳۳ بیمار کووید نیز تایید شده است.
کد خبر: ۱۳۸۳۲۳۱

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۴۷۹ هزار و ۳۰۶ ابتلای جدید به کووید ۱۹ در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی ورلداُمتر، آمریکا با بیش از ۹۸.۷ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۱ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ ایالات متحده ۹۸,۷۷۹,۹۴۳ ۱,۰۸۹,۹۱۶
۲ هند ۴۴,۶۲۳,۹۹۷ ۵۲۸,۸۵۷
۳ فرانسه ۳۶,۱۰۲,۵۴۵ ۱۵۵,۷۳۷
۴ برزیل ۳۴,۷۸۲,۱۸۲ ۶۸۷,۱۲۰
۵ آلمان ۳۴,۵۱۷,۳۲۷ ۱۵۱,۲۶۰
۶ کره جنوبی ۲۵,۰۷۶,۲۳۹ ۲۸,۷۸۳
۷ انگلیس ۲۳,۷۹۸,۷۹۳ ۱۹۱,۶۸۱
۸ ایتالیا ۲۲,۹۹۰,۲۰۱ ۱۷۷,۷۸۵
۹ ژاپن ۲۱,۶۵۶,۱۹۰ ۴۵,۶۹۳
۱۰ روسیه ۲۱,۲۶۴,۰۸۰ ۳۸۸,۶۱۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۳ هزار و ۴۵۴ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۰۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیری ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها