جدول | جدیدترین آمار کرونا در جهان

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در جهان تاکنون به ۶۲۴ میلیون و ۹۲۰ هزار و ۵۶۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۵۵ هزار و ۴۳۶ بیمار کووید نیز تایید شده است.
کد خبر: ۱۳۸۲۳۲۸

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۵۲۵ هزار و ۶۲۹ ابتلای جدید به کرونا در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

آمریکا با بیش از ۹۸.۴ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۶ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۸,۴۱۱,۲۴۰ ۱,۰۸۶,۶۸۵
۲ هند ۴۴,۶۰۴,۴۶۳ ۵۲۸,۷۴۵
۳ فرانسه ۳۵,۶۳۹,۶۹۹ ۱۵۵,۳۱۹
۴ برزیل ۳۴,۷۴۳,۵۹۸ ۶۸۶,۶۴۰
۵ آلمان ۳۳,۶۵۲,۲۵۵ ۱۵۰,۲۸۹
۶ کره جنوبی ۲۴,۹۱۱,۴۹۷ ۲۸,۵۷۳
۷ انگلیس ۲۳,۶۷۲,۸۵۵ ۱۹۰,۳۱۷
۸ ایتالیا ۲۲,۶۴۸,۰۶۳ ۱۷۷,۳۰۰
۹ ژاپن ۲۱,۴۲۶,۸۵۵ ۴۵,۱۵۷
۱۰ روسیه ۲۱,۱۱۸,۶۲۹ ۳۸۷,۷۷۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۰ هزار و ۶۹۱ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۶۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها