وزیر خارجه روسیه:

به دنبال احیای برجام هستیم

وزیر خارجه روسیه از تلاش برای احیای برجام سخن گفت.
کد خبر: ۱۳۸۱۳۵۴

به گزارش جام جم آنلاین، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: به دنبال احیای توافق هسته‌ ای با ایران هستیم.

لاوروف همچنین تصریح کرد: آمریکا و اتحادیه اروپا جنگی اقتصادی را علیه روسیه اعلام کرده که منجر به افزایش قیمت‌ها شده است. آمریکا تلاش می‌کند تمامی جهان را از طریق تحریم‌ها به حیات خلوت خود تبدیل کند.

لاوروف همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: واشنگتن در خصوص ایران و تایوان با آتش بازی می‌کند و تحریم‌ های آمریکا ابزاری باج خواهی است.

لاوروف در ادامه افزود: کشتی‌های غلات اوکراین به سوی کشور‌هایی که به آن‌ها نیازمند هستند، نمی‌روند. جنگ رژیم کی‌یف علیه مردمش، گزینه‌ای به جز عملیات نظامی ویژه در اوکراین باقی نگذاشت.

وزیر خارجه روسیه در خصوص ترکیب شورای امنیت نیز گفت: باید شورای امنیت گسترش یابد تا کشور‌هایی از آسیا و آفریقا را در بر بگیرد. ما نگران تلاش‌هایی هستیم که برخی کشور‌هایی که اختیارات شورای امنیت تضعیف می‌کنند، به انجام می‌رسانند.

وزیر خارجه روسیه همچنین در خصوص همه پرسی‌ها در مناطق اوکراینی گفت: ما به شکل مطلق به نتایج همه پرسی‌ها و روند دموکراتیک احترام می‌گذاریم. این همه پرسی ها، طبق قواعد دولت‌های محلی انجام شده است و ما به اراده کسانی که از رژیم نازی رنج می‌بردند، احترام می‌گذاریم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها