رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز

۱۳۹ واحد تولیدی راکد البرز در سال ۱۴۰۰ احیا شدند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به اینکه فعال سازی واحدهای راکد در اولویت ویژه سازمان صمت البرز است، گفت: در سال ۱۴۰۰، با همراهی همه دستگاه‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ۱۳۹ واحد تولیدی فعال شده و به چرخه تولید باز گذشته است.
کد خبر: ۱۳۶۲۴۴۷

به گزارش جام جم آنلاین البرز:

رامین ربیعی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: با هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با برگزاری جلسات متعدد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، فعالسازی ۱۳۹ واحد صنعتی راکد و نیمه فعال با حجم سرمایه گذاری ۱۳ هزار و ۳۹۹ میلیارد ریال، زمینه اشتغالزایی مجدد برای ۴ هزار و ۵ نفر را فراهم آورده اند.

وی افزود: از این تعداد، شهرک صنعتی اشتهارد با ۳۸ واحد و با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۵۶۹ میلیارد ریال با اشتغال ۸۷۴ نفر بیشترین سهم و پس از آن شهرستان ساوجبلاغ با ۲۶ واحد با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۷۸۷ میلیارد ریال و با اشتغال ۱۰۹۲ نفر در جایگاه بعدی قرار دارد.

ربیعی تصریح کرد: شهرستان فردیس با ۲۶ واحد با سرمایه گذاری ۴ هزار و ۵۶۹ میلیاد ریال و با اشتغالزایی مجدد برای ۹۱۷ نفر، نظرآباد با ۲۶ واحد با سرمایه گذاری ۹۹۹ میلیارد ریال و اشتغال ۳۰۳ نفر و همچنین کرج با ۲۶ واحد و با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال و با اشتغال ۷۹۲ نفر در رده‌های بعدی قرار دارند.

رئیس سازمان صمت استان البرز با بیان اینکه اغلب مشکلات واحدهای راکد و غیر فعال عمدتاً در زمینه‌های تامین سرمایه در گردش، مشکلات بانکی، بیمه‌ای و مالیاتی است، تصریح کرد: با حل موانع موجود و با همراهی دستگاه‌های اجرایی مربوطه تلاش می شود تا تمامی واحدهای صنعتی دارای مشکل استان در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» احیاء و به چرخه تولید بازگردند.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها