نمودار | سرانه مصرف گاز در ایران بیش از ۳ برابر اروپا است
بحران ناترازی انرژی در کمین صنعت گاز کشورمان

نمودار | سرانه مصرف گاز در ایران بیش از ۳ برابر اروپا است

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:

۶۰۰ هزار خانوار گاز رایگان دریافت می‌کنند

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: تعداد مشترکانی که کمیته امداد و بهزیستی برای دریافت گاز رایگان معرفی کرده‌ و اطلاعاتشان در سامانه شرکت ملی گاز ثبت شده است، به بیش از ۶۰۰ هزار خانوار رسید.
کد خبر: ۱۳۶۱۰۱۰

به گزارش جام جم آنلاین از وزارت نفت، سیدجلال نورموسوی در این باره اظهار کرد: درباره رایگان شدن گاز برای خانوارهای محروم زیر پوشش نهادهای حمایتی، تاکنون ما همه اطلاعات ارسالی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی را صحت‌ سنجی کرده‌ایم و بعد از آن وارد سامانه شرکت ملی گاز شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس در کمیته امداد امام خمینی (ره) از پیش از عید نوروز تاکنون شاهد افزایش ۲۳ درصدی آمار بودیم و کد اشتراک ۴۸۹ هزار خانوار کمیته امداد در سامانه شرکت ملی گاز ثبت شده است.

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: در سازمان بهزیستی رشد آمار نسبت به پیش از عید نوروز بیشتر بوده و تاکنون حدود ۱۱۴ هزار کد اشتراک خانوار در سامانه شرکت ملی گاز ثبت شده است.

نورموسوی درباره دلیل اختلاف آمار کمیته امداد امام خمینی (ره) با فهرست شرکت ملی گاز، گفت: کمیته امداد یک فهرست کلی داده و ما پس از پایش به حدود ۵۰۰ هزار کد اشتراک رسیدیم که در سامانه شرکت ملی گاز ایران ثبت کردیم.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه بعضی خانوارها در مناطق محروم و عشایرنشین زندگی می‌کنند و از نعمت گاز بی‌بهره هستند، برنامه‌ریزی کردیم که اگر این خانوارها در مسیر لوله‌کشی‌های گاز قرار داشته باشند و به‌دلیل نبود لوله‌ کشی گاز از این حق قانونی محروم باشند، یک بند قانونی دیگری در نظر گرفتیم که شرکت ملی گاز تا سقف ۶ میلیون تومان هزینه برای لوله‌ کشی گاز را به‌عهده می‌گیرد.

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران یادآور شد: براین اساس لوله‌ کشی به‌صورت رایگان انجام می‌شود و افزون بر آن امتیاز گاز هم رایگان است و این افراد می‌توانند از نعمت گاز رایگان استفاده کنند، همچنین آن دسته افرادی که از مزیت مصرف گاز بی‌بهره هستند و از سوخت‌های مایع استفاده می‌کنند به‌طور حتم قوانین حمایتی دیگر وجود دارد تا این افراد هم از این حق قانونی بتوانند استفاده کنند که از حوزه اختیارات شرکت ملی گاز خارج است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها