مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو:

کمبودهای دارویی ۴۰ قلم ثبت شده است

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ادعای بی سابقه بودن کمبود دارو در کشور صحیح نیست، گفت: اینکه ادعا می کنند این آمار بی سابقه است، نشان دهنده روایت ناصحیح در اطلاع رسانی آمار بوده است.
کد خبر: ۱۳۵۲۹۳۷

به گزارش جام جم آنلاین، سید حیدر محمدی، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در گفتگو با فارس با اشاره به برخی اخبار منتشره درخصوص بی سابقه بودن کمبود دارو در کشور، با بیان اینکه اعداد و ارقام کمبود داروها مشخص است، گفت: اکنون کمبودهای دارویی در کشور 40 قلم ثبت شده و این درحالی است که در برخی از برهه های زمانی کمبودهای ما 300 تا 400 قلم بود.

وی اظهار کرد: اینکه ادعا می کنند این آمار بی سابقه است، نشان دهنده روایت ناصحیح در اطلاع رسانی آمار بوده است شفافیت سازمان غذا و دارو در ابلاغ برخی آیین نامه ها نباید موجب اعوجاج مطالب و نگرانی مردم شود.

کمبودهای دارویی امسال نسبت به سال گذشته یک پنجم کاهش یافته است

محمدی عنوان کرد: کمبودهای دارویی امسال نسبت به سال گذشته که 220 قلم بود، یک پنجم کاهش پیدا کرده است. ارائه آمار این چنینی تنها سبب تشویش اذهان عمومی و نگرانی و اضطراب مردم می شود.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو مطرح کرد: ادعای مطروحه خلاف قانون است و اگر لازم باشد ما برخورد قانونی خواهیم کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها