jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۳۳۲۶۶۷   ۲۸ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۶:۰۴

در روزهایی که می‌توان گفت همه چیز گران است می‌توانید با ایده های جدید و هزینه کم کتابخانه مورد علاقه خود را بسازید.

title

به گزارش جام جم آنلاین، اگر هنوز از آن افرادی هستید که حاضر نیستید کتاب‌های خود را به راحتی تقدیم کنید و آنها را دوست دارید یا این که به آنها نیاز دارید، می‌توانید با ایده‌های جذاب کتابخانه خود را بسازید.

گوشه‌ای از خانه را دنج کنید و علاوه بر زیبایی کتابخانه فضایی برای مطالعه خود ایجاد کنید. در روزهایی که می‌توان گفت همه چیز گران است می‌توانید ایده جدید به کار ببرید و با هزینه کم آن را انجام دهید.

نیازی نیست حتما فضایی بزرگ داشته باشید بلکه با رعایت نکته‌های کوچک می‌توان از فضاهای از دست رفته خانه به خوبی استفاده کرد. ادامه مطلب را بخوانید تا با ایده‌های ساخت کتابخانه‌ای با شرایط خاص خود آشنا شوید.

ساخت کتابخانه

آن قدر مدل‌های مدرن و متنوع از کتابخانه‌ ها وجود دارد که با یادگیری اندکی مهارت می‌توانید کتابخانه شخصی و مورد علاقه خود را با توجه به نیاز خود بسازید.

برخی قسمت‌های دیوارها را با قفسه‌های چوبی پر کنید. اگر برای اجرای این ایده فضای کوچکی دارید، بهتر است از کتابخانه‌ها و قفسه‌های توکار استفاده کنید که جاگیر نیستند.

اگر گوشه یا کنار دنجی در خانه خالی است می‌توانید آن جا را برای کتابخانه در نظر بگیرید. اگر در خانه‌تان پله دارد، می‌توانید از فضای خالی زیرپله‌ ها برای این منظور استفاده کنید.

اگر کمد دیواری نسبتا بزرگی در یکی از اتاق‌های خانه دارید، می‌توانید از فضای داخلی آزاد آن برای ساخت کتابخانه شخصی در خانه استفاده کنید.

اگر فضای داخل کمد دیواری خیلی تاریک و گرفته باشد، شاید نتوان این ایده را در آن اجرا کرد. به این نکته دقت کنید که اگر فضایی که برای ساخت کتابخانه شخصی با طراحی مینیمالیستی انتخاب می‌کنید دل‌باز باشد و نور کافی داشته باشد.

همچنین می‌توانید جعبه‌ای با اندازه متوسط، از جنس چوب خوب و باکیفیت درست کنید و آن را گوشه‌ای از یکی از اتاق‌ها بگذارید.

کتابخانه در اتاق پذیرایی

راه ساده و کم‌هزینه‌ترین روش‌های ساخت کتابخانه شخصی در خانه افزودن آن به طراحی اتاق پذیرایی است.

خوبی این ایده این است که دیگر نیازی به خرید کاناپه یا صندلی ندارید. می‌توانید برای نشستن هنگام مطالعه از سرویس مبلمان اتاق پذیرایی استفاده کنید.

مراقب باشید کتابخانه‌ای که خیلی شلوغ باشد ممکن است باعث حواس‌پرتی و مشکل در تمرکز شود. روش دیگر این است که مثلا دو طرف دیوار قفسه کتابخانه با پهنای کمتر کار کنید و فضای خالی بینشان را با یک تابلوی نقاشی بزرگ یا چیزی شبیه به آن پر کنید. می‌توانید با حرکت‌دادن این تابلو، به قسمت مجزا و کتابخانه شخصی دسترسی داشته باشید.

اتاق کتابخانه

اگر اتاقی جداگانه برای کتابخانه می‌توانید در نظر بگیرد کار شما راحت‌تر خواهدبود.بهتر است فضایی که برای ساخت کتابخانه شخصی انتخاب می‌کنید کاملا نورگیر باشد.

اگر بتوانید میز کار یا مطالعه را جایی نزدیک یک پنجره بزرگ قرار دهید عالی می‌شود. حتی در چنین اتاقی هم بهتر است از لامپ‌های کافی برای روشنایی بیشتر استفاده کرد.

وقتی اتاقی مجزا برای کتابخانه در نظر بگیرید، خیلی بحث ظاهری اهمیت ندارد و می‌توانید قفسه‌های ساده چوبی را در طول دیوارها کار کنید.

کتابخانه شما در هر قسمتی از خانه که باشدبه رنگ‌ها و طرح‌های موردعلاقه‌تان فکر کنید. برخی از رنگ‌ها انسان را به مطالعه و تمرکز و کار ترغیب می‌کنند.

زمینه‌های مختلف رنگ‌های قهوه‌ای، زرد، سفید، قرمز، نارنجی و رنگ‌های دیگر اگر به‌طور درست و اصولی استفاده شوند برای انتخاب شکل دادن فضای کتابخانه مناسب هستند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها