برخی منابع رسانه‌ای از حمله موشکی امروز به پایگاه هوایی «عین الاسد» واقع در غرب عراق خبر دادند.
کد خبر: ۱۳۲۲۰۵۵

به گزارش جام جم آنلاین، برخی منابع رسانه‌ای از حمله موشکی به پایگاه هوایی «عین الاسد» در استان الانبار عراق خبر دادند.

کانال تلگرامی «صابرین نیوز» در خبری فوری از این حمله موشکی به پایگاه هوایی عین‌ الاسد که در اختیار نیروهای آمریکایی است، خبر داد.

برخی منابع نیز اعلام کردند که امروز (یک‌شنبه - 20 ژوئن)، یک فروند موشک به مکانی در نزدیکی این پایگاه هوایی اصابت کرده است و در پی آن، هواپیماهای آمریکایی بر فراز این پایگاه به پرواز درآمدند.

گفته می‌شود که دو موشک از ناحیه «البغدادی» واقع در استان الانبار به سوی عین‌الاسد شلیک شده است.

این حمله در حالی صورت می‌گیرد که دیروز یک منبع آگاه امنیتی در استان الانبار، از ورود کاروان‌های آمریکایی حامل تجهیزات جنگی به پایگاه عین‌الاسد در غرب استان الانبار خبر داد و اعلام کرد که این کاروان‌های از استان بصره به سمت الانبار حرکت کردند.

وی افزود: کاروان‌های آمریکایی حامل تجهیزات نظامی و جنگی از استان البصره حرکت کردند و به در پایگاه هوایی عین‌الاسد واقع در ناحیه البغدادی در غرب الانبار رسیدند و هنوز جزئیات بیشتری درباره دلیل این امر در دست نیست.

به گفته این منبع، حرکت این کاروان‌ها با حمایت شرکت‌های امنیتی آمریکایی و پهپادها صورت گرفت و نیروهای آمریکایی به دلایلی نامشخص در حال تقویت حضور خود در پایگاه عین الاسد هستند.

وی افزود که تردد نیروهای آمریکایی از یک مکان به مکان دیگر در عراق، به دفتر فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق یعنی «مصطفی الکاظمی» مربوط است و نیروهای امنیتی مستقر در مناطق غربی کشور، هیچ اطلاعاتی درباره حرکت این کاروان‌های ندارند.

پایگاه هوایی عین‌الاسد در ۱۶۰ کیلومتری غرب بغداد، در استان الانبار و به طور مشخص در شهرستان «هیت» و ۸ کیلومتری روستایی به نام خان‌البغدادی قرار دارد.

مساحت این پایگاه ۱۰ کیلومتر یعنی چیزی برابر با مساحت منطقه سبز بغداد، است و بزرگ‌ترین پایگاه فعلی نیروهای آمریکایی در عراق به شمار می‌رود که نیروهای عراقی نیز در بخشی از آن حضور دارند.

در این پایگاه اغلب اقدامات مشکوکی علیه حاکمیت ملی عراق صورت می‌گیرد و اخیرا اخباری درباره نشست مشکوک نیروهای آمریکایی با برخی سران و شیوخ عشائر و شخصیت‌های سیاسی استان الانبار در عین‌الاسد منتشر شده است.

به اعتقاد ناظران سیاسی، پایگاه هوایی عین‌الاسد، کانون عملیات‌های نظامی آمریکا در عراق است و در نتیجه بیش از سایر پایگاه‌ها برای این کشور خطرناک است.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها