jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۱۳۲۱۲۵۶   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۳۷

کره ای‌ها دارای خصوصیات جسمی منحصر به فردی هستند که آن‌ها را از مردم سایر نقاط جهان متمایز می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد مردم کره چه می دانید؟ این افراد ممکن است به دلیل فرهنگ محبوب خود که توسط گروه های پسر جوان کره ای محبوبیت یافته است، شناخته شوند. با این حال ما رازهای زیادی در مورد مردم کره به ویژه کره جنوبی نمی‌دانیم. 

در میان این اسرار، کره ای ها دارای خصوصیات جسمی هستند که آنها را از مردم سایر نقاط جهان متمایز می‌کند! آیا قبلاً می‌دانستید مردم کره عرق نمی کنند؟ و اینکه بازار خوشبو کننده در کره جنوبی محبوب نیست؟ ویژگی های منحصر به فرد بیشتر مردم کره را که در موارد زیر بررسی می کنیم!

کره‌ای ها در تابستان عرق نمی‌کنند

برای اکثر قریب به اتفاق مردم ، عرق به معنای بوی بد است. دلیل بوی بد عرق این است که نوعی باکتری روی پوست بدن از ترشحات غدد عرق تغذیه می کند و بوی بد تولید می‌کند.

مطالعات نشان داده است که افرادی که غدد Apocrine glands کمتری دارند ، بوی بد از خود متصاعد نمی‌کنند. کره‌ای ها به دلیل جهش ژنتیکی کمترین تعداد غدد عرق را دارند. همین امر آنها را به افرادی تبدیل کرده است که عرق آنها را بد بو نمی کند!
 
ویژگی‌های جسمی عجیب و غریب مردم کره که متعجبتان می‌کند!
 

چین و چروک مغولی که کره‌ای ها دوستش ندارند

چین و چروک‌های مغولی از نظر علمی به «چین های فوقانی» معروف است و این لایه های پوستی هستند که گوشه داخلی چشم را می پوشانند. این چین و چروک ها در کره ای ها بسیار رایج است و در 80 درصد مردم ظاهر می شوند. این چین و چروک ها باعث شده است که مردم کره و مردم دیگر کشورها مانند چین و ژاپن با چشمان بادامی خود متمایز شوند.  اگرچه این یک ویژگی منحصر به فرد است بسیاری از ساکنان آن کشورها برای از بین بردن لایه پوست بالای چشم به استفاده از ترفندهای زیبایی متوسل شده و به جراحی های زیبایی روی آورده‌اند.

لکه مغولی

لکه مغولی با ماه‌گرفتگی کمی متفاوت است. این لکه در نتیجه تفاوت در تولید رنگدانه ملانین ظاهر می‌شود و معمولاً در دستان کودک یا پشت او به صورت رنگ سیاه مایل به آبی دیده می شود و شباهت زیادی به کبودی دارد.

این لکه ها غالباً قبل از رسیدن کودک به هفت سالگی از بین می‌روند. کودکان چینی و ژاپنی هم لکه های مغولی دارند، اما کودکان کره ای با ۹۷ درصد میزان، بالاترین جمعیت دارای لکه‌های مغولی را در میان مردم شرق دارند.

موم گوش خشک

جرم گوش از تعریق و کراتین تشکیل شده است. افرادی که بوی بد بدن ندارند چون غدد تعرق ندارند موم گوش‌هایشان هم خشک است، در حالی که افرادی که غدد عرق بزرگتری دارند دارای جرم گوش خیس یا چسبنده هستند.

ژاپنی ها، چینی ها و کره‌ای ها به احتمال زیاد به جرم گوش خشک یا پوسته پوسته مبتلا می‌شوند، در حالی که 80٪ افراد سفید پوست و دارای پوست تیره دارای موم گوش مرطوب هستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر