jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۲۱۱۶۴   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۶:۰۶

نتایج یک مطالعه نشان داد، یک قرص که در بیماران دیابتی نوع 2 به مقابله با قند خون بالا می پردازد ممکن است از نارسایی قلبی نیز محافظت کند.

به گزارش جام جم آنلاین، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، قرص‌هایی که در بیماران دیابتی به منظور مقابله با قند خون بالا استفاده می‌شوند می‌توانند از نارسایی قلبی هم محافظت کنند.

تصور می‌شود داروی «Empagliflozin» باعث تحریک قلب و کارآیی بیشتر آن می‌شود؛ امپاگلیفلوزین نسل جدید داروهای کنترل کننده قند خون است که به تنهایی و یا همراه با سایر داروهای قند خون در دیابت نوع دو کاربرد دارد.

بررسی محققان نشان داد، بیماران درگیر در مطالعه هم وزن کم کردند و هم فشار خون را بهبود بخشیدند. براساس مطالعه‌ای که توسط بنیاد قلب انگلیس انجام شده، تصور می‌شود این دارو قلب را تحریک می‌کند، آن را کارآمدتر می‌کند و منجر به «بهبود قابل توجهی» در عملکرد آن فقط پس از سه ماه می‌شود.

اگرچه طیف وسیعی از روش‌های درمانی برای این بیماری وجود دارد، اما به دلیل صدمه‌ای که باعث افزایش قند خون در داخل عروق و رگ‌ها می‌شود، بیماران همچنان دچار مشکلات قلبی می‌شوند.

دیابتی‌ های نوع ۲ دو تا سه برابر خطر طبیعی مشکلات قلبی و گردش خون دارند و یک سوم به دلیل عارضه‌های قلبی عروقی مانند حملات قلبی جان می‌بازند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر