دلایلی که اگر بدانید دست از پیاده روی نمی‌کشید!

اگر افراد بدانند که چرا پیاده روی برای سیستم سلامت آنها مهم است، حتما به صورت روزانه این فعالیت را در برنامه خود قرار خواهند داد.
کد خبر: ۱۳۱۶۱۲۳
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پزشکان همیشه لزوم رعایت نکات مختلف بهداشتی و عادات مفید روزمره را توصیه می‌کنند که مهمترین آن‌ها پیاده روی منظم است، اما غالبا افراد دلایلی که باعث می‌شوند تا به این عادت روزانه علاقمند شویم را نمی‌دانند.

در این گزارش پنج دلیل که در این خصوص شناسایی شده است معرفی می‌شود:
 
۱- پیاده روی استرس را کاهش می‌دهد
اگر تا به حال پس از یک موقعیت استرس زا برای پیاده روی بیرون رفته اید؛ متوجه شده اید که با یک حالت آرامتر بازگشته اید، بنابراین راه رفتن یک راه مثبت برای مقابله با حوادث استرس زاست.
همانطور که می‌دانید، همه گیری "Covid ۱۹" باعث ایجاد فشار‌های اضافی در زندگی ما شده و مشکلات زیادی را در زمینه‌های مختلف بوجود آورده است اما پیاده روی می‌تواند به حل همه این مسائل کمک کند زیرا ضربان قلب شما را افزایش، سطح استرس و احتمال ابتلا به بیماری‌های دیگر مانند سکته مغزی، سندرم قلب شکسته یا کاردیومیوپاتی را کاهش می‌دهد.
مطالعات تایید می‌کنند که پیاده روی با ترشح هورمون طبیعی شادی برای بدن موسوم به اندورفین، به روحیه شما کمک می‌کند.
 
۲- کاهش وزن
می‌توانید فقط با ۳۰ دقیقه پیاده‌روی در روز وزن خود را کاهش دهید، زیرا پیاده روی یکی از بهترین تمرینات برای کاهش وزن است و ورزش سبکی برای مفاصل است.
به منظور شروع پیاده روی برای تناسب اندام، سعی کنید هر روز با ۲۰ دقیقه راه رفتن شروع کنید، سپس آن را به ۳۰ دقیقه در روز افزایش دهید.
 
۳- کاهش فشار خون
پیاده روی منظم می‌تواند به کاهش فشار خون، بهبود خواب و انرژی شما کمک کند. افرادی که مرتباً پیاده روی می‌کنند، در مقایسه با دیگران، کمتر دچار حمله قلبی و مغزی، فشار خون پایین و سطح بالای کلسترول می‌شوند.
پیاده روی می‌تواند فشار خون و کلسترول مضر را کاسته، خطر ابتلا به بسیاری از سرطان‌ها را کاهش دهد و عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشد. پیاده روی می‌تواند کیفیت خواب شما را تنظیم کرده و شما را در هنگام بیداری پرانرژی نگه دارد.
 
۴- افزایش میزان لذت از زندگی
شمارش تعداد گام‌ها با رکوردر، کلید موفقیت در راه رفتن است. افرادی که شمارش گام‌های خود را دوست دارند، هر روز ۲۰۰۰ گام اضافی بر می‌دارند و این به سرگرمی بیشتر فرد کمک می‌کند، زیرا او می‌خواهد احساس کند که در حال موفقیت و کسب پاداش است.
 
۵- کاهش احساس گرسنگی
افراد در طول پیاده روی ۱۵ دقیقه‌ای و پس از آن احساس می‌کنند که میل شدید آن‌ها به میان وعده‌ها کاهش یافته است. ولع خوردن به غذا یا گرسنگی، غالبا خوشایند افرادی نیست که سعی در کاهش وزن دارند؛ نتایج اخیر دانشگاه اکستر نشان می‌دهد که پیاده روی می‌تواند اشتیاق به خوردن مواد قندی را کاهش دهد و در نهایت به افراد کمک می‌کند تا فقط با بالا بردن سطح متابولیسم وزن کم کنند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها