jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۳۰۲۹   ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۱:۰۴

تحقیقات جدید نشان می دهد موسیقی جذابیت هایی برای ایجاد آرامش در خواب دارد.

title

به گزارش جام جم آنلاین، نتایج این مطالعه نشان داد که به نظر می‌رسد موسیقی‌ های آرام هنگام خواب به افراد مسنی که دچار بی خوابی هستند، کمک می‌کند.

«ین چین چن»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ملی «چنگ کونگ» در تایوان، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم که موسیقی درمانی برای افراد مسن مبتلا به اختلال خواب مؤثر است.»

وی در ادامه می‌افزاید: «گوش دادن به موسیقی آرام بخش از شنیدن موسیقی ریتمیک مؤثرتر است. و گوش دادن به موسیقی به مدت بیش از چهار هفته برای افراد بزرگسال مسن مبتلا به اختلال خواب مؤثر است.»

به گفته چن، «داشتن خواب کافی می‌تواند عملکرد فکری و حافظه فرد و همچنین میزان انرژی را بهبود بخشد.»

محققان این مطالعه خاطرنشان کردند در افراد بزرگسال ۶۰ سال به بالا به نظر می‌رسد گوش دادن ۳۰ دقیقه تا یک ساعت به موسیقی، با خواب بهتری همراه بود و ادامه این روند حداقل تا یک ماه، بیشترین بهره وری را به همراه دارد.

محققان دریافتند که گوش دادن به موسیقی آرام، که سرعت آرام و ملودی آهسته تری دارد، باعث خواب بهتر می‌شود.

نظریه محققان این است که موسیقی آرامش بخش با کاهش سرعت ضربان قلب و تنفس و کاهش فشار خون می‌تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد.

به گفته محققان، افراد بزرگسال مسن باید ۷ تا ۹ ساعت در شب بخوابند. مشکلات خواب می‌تواند در تحریک پذیری و افسردگی نقش داشته باشد، باعث مشکلات حافظه و منجر به زمین خوردن و تصادف شود.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر