jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۲۱۸۹   ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۰:۳۹

 در روزهایی که چهار نماینده فوتبال ایران در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا هستند، یکی از مهمترین بازی‌های لیگ‌برتر در ورزشگاه شهید وطنی شهر قائمشهر برگزار شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ،  بازی پنجشنبه شب نساجی و سپاهان اصفهان در این ورزشگاه، حال و هوای عجیبی داشت. قائمشهری‌ها در سوگ اسطوره فوتبالی شهرشان نادر دست‌نشان‌ بودند و این بازی هم با یاد کاپیتان سال‌های دور این تیم برگزار شد.  سپاهان که نشان داده به هیچ وجه دوست ندارد یک قدم از رقابت قهرمانی پا پس بکشد، در همان نیمه اول و با گلزنی کاپیتانش احسان حاج‌صفی پیش افتاد تا با خیال راحت‌تری بازی را ادامه بدهد. اما اواخر نیمه اول بود که محمد نژاد مهدی اخراج شد تا سپاهانی‌ها یک نیمه کامل را 10 نفره مقابل نساجی بازی کنند. با این حال، شاگردان محرم نویدکیا از این بازی سخت با سه امتیاز بیرون آمدند تا با یک بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس در صدر جدول قرار بگیرند. با این پیروزی، بازی بعدی سپاهان که با پرسپولیس در ورزشگاه نقش جهان است، اهمیت بیشتری پیدا کرده است.  یکی از نکات مهم این بازی، رکوردی بود که احسان حاج‌صفی در تاریخ لیگ‌برتر به دست آورد. کاپیتان سپاهان با گلی که وارد دروازه نساجی کرد، تعداد گل‌هایش در تاریخ لیگ‌برتر را به عد 50 رساند. از این 50 گل، حاج صفی 34 گل را برای سپاهان و 16 گل نیز برای تراکتور به ثمر رسانده است. از طرف دیگر، علیرضا بیرانوند و ابراهیم میرزاپور با دریافت سه گل، دو گلری هستند که بیشترین گل را از حاج‌صفی خورده‌اند. همچنین سایپا و صنعت نفت آبادان با 5 گل، بیشترین گل را از این هافبک دریافت کرده‌اند.

با این پیروزی، تیم نویدکیا توانست دست به طلسم‌شکنی هم بزند و برای اولین‌بار در تاریخ لیگ‌برتر در استان مازندران به پیروزی رسید. سپاهان در در 5 تقابل قبلی که به مصاف تیم‌های مازندرانی در این استان رفته بود یک شکست و 4 تساوی در کارنامه خود داشت. شموشک نوشهر و نساجی قائم‌شهر دو تیم مازندرانی بودند که در لیگ‌های سوم، چهارم، پنجم، هجدهم، نوزدهم و بیستم با سپاهان در مازندران رو‌به رو شده‌اند.

همچنین پیام نیازمند، گلر سپاهان با 5 مهار عالی و سه خروج موفق و دقت پاس بالا به عنوان بهترین بازیکن زمین معرفی شد. با این نتیجه، نیازمند دهمین کلین‌شیت فصل خود را به ثبت رساند؛  شش کلین‌شیت در بازی‌های خانگی و چهار کلین‌شیت در بازی‌های خارج از خانه.

از جمله خبرهایی که بعد از این بازی در برخی از رسانه‌ها منتشر شد، این بود که محمد محبی و احسان حاج‌صفی با دریافت کارت زرد، چهار کارته شده و بازی بعدی سپاهان با پرسپولیس را از دست داده‌اند. اما بعد از چند ساعت مشخص شد محبی بازی قبلی به دلیل چهار کارته بودن محروم بوده است. در مورد حاج‌صفی هم اعلام شد که براساس ماده 46 آیین‌نامه لیگ‌برتر آمده، اگر فرد دارای محرومیت به تیمی منتقل شود، محرومیت وی همچنان معتبر خواهد بود اما کارت زرد دریافتی هنگام عضویت از باشگاه قدیم به جدید، انتقال نمی‌یابد. با این حساب حاج‌صفی در سپاهان فقط یک کارت زرد دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها