یک مشاور تغذیه هشدار داد؛

با شکم پر بعد از خوردن سحری نخوابید

title
یک مشاور تغذیه گفت: خوابیدن بلافاصله پس از خوردن سحری باعث هضم نامناسب و مشکل در دستگاه گوارش می‌شود.
کد خبر: ۱۳۱۱۳۹۱

به گزارش جام جم آنلاین، رامی‌ صلاح، مشاور تغذیه نسبت به خوردن برخی از غذاها در وعده سحری و سپس خوابیدن بلافاصله پس از آن هشدار داد و تأکید کرد که این امر باعث هضم نامناسب و مشکل در دستگاه گوارش می‌شود.

این مشاور تغذیه تصریح کرد: خوردن لوبیا یا تخم مرغ در وعده غذایی سحر و سپس خوابیدن بلافاصله بعد از آن باعث هضم نامناسب و مشکل در دستگاه گوارش می‌شود.

رامی‌صلاح افزود: روزه داران دو دسته هستند؛ دسته اول کسانی هستند که وعده سحری را میل می‌کنند و بعد از آن می‌خوابند؛ این افراد باید غذای سحری آن‌ها حتما حاوی ماست و میوه و ترجیحا هندوانه و طالبی باشد، زیرا این خوارکی‌ها مایعات مناسبی را تامین می‌کنند.

این مشاور تغذیه توضیح داد: خوردن ماست در وعده سحری به روزه دار کمک می‌کند تا ظهر احساس تشنگی نکند و از بروز مشکلات در دستگاه گوارش خود جلوگیری کند.

وی اضافه کرد: دسته دیگری از روزه‌ داران غذای سحر را می‌خورند و سپس به محل کار خود می‌روند. این افراد باید مقداری پروتئین مانند لوبیا یا تخم مرغ بخورند، البته به شرطی که با هم ترکیب نشوند. این کار کمک می‌کند تا روزه دار در طول روز دچار مشکل هضم غذا نشود. همچنین این افراد می‌توانند در وعده سحری، پنیر سرخ شده با لوبیا یا تخم مرغ بخورند.

رامی صلاح با تأکید بر اینکه وعده غذایی سحری از وعده افطاری در ماه رمضان اهمیت کمتری ندارد، روزه داران را به نوشیدن مقادیر زیادی آب بین وعده‌ های غذایی افطار و سحر تشویق کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها