jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۱۳۹۱   ۳۰ فروردين ۱۴۰۰  |  ۰۱:۰۲

یک مشاور تغذیه هشدار داد؛

با شکم پر بعد از خوردن سحری نخوابید

یک مشاور تغذیه گفت: خوابیدن بلافاصله پس از خوردن سحری باعث هضم نامناسب و مشکل در دستگاه گوارش می‌شود.

title

به گزارش جام جم آنلاین، رامی‌ صلاح، مشاور تغذیه نسبت به خوردن برخی از غذاها در وعده سحری و سپس خوابیدن بلافاصله پس از آن هشدار داد و تأکید کرد که این امر باعث هضم نامناسب و مشکل در دستگاه گوارش می‌شود.

این مشاور تغذیه تصریح کرد: خوردن لوبیا یا تخم مرغ در وعده غذایی سحر و سپس خوابیدن بلافاصله بعد از آن باعث هضم نامناسب و مشکل در دستگاه گوارش می‌شود.

رامی‌صلاح افزود: روزه داران دو دسته هستند؛ دسته اول کسانی هستند که وعده سحری را میل می‌کنند و بعد از آن می‌خوابند؛ این افراد باید غذای سحری آن‌ها حتما حاوی ماست و میوه و ترجیحا هندوانه و طالبی باشد، زیرا این خوارکی‌ها مایعات مناسبی را تامین می‌کنند.

این مشاور تغذیه توضیح داد: خوردن ماست در وعده سحری به روزه دار کمک می‌کند تا ظهر احساس تشنگی نکند و از بروز مشکلات در دستگاه گوارش خود جلوگیری کند.

وی اضافه کرد: دسته دیگری از روزه‌ داران غذای سحر را می‌خورند و سپس به محل کار خود می‌روند. این افراد باید مقداری پروتئین مانند لوبیا یا تخم مرغ بخورند، البته به شرطی که با هم ترکیب نشوند. این کار کمک می‌کند تا روزه دار در طول روز دچار مشکل هضم غذا نشود. همچنین این افراد می‌توانند در وعده سحری، پنیر سرخ شده با لوبیا یا تخم مرغ بخورند.

رامی صلاح با تأکید بر اینکه وعده غذایی سحری از وعده افطاری در ماه رمضان اهمیت کمتری ندارد، روزه داران را به نوشیدن مقادیر زیادی آب بین وعده‌ های غذایی افطار و سحر تشویق کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر