jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۰۶۸۱۵   ۱۹ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۲

درد مزمن از مشکلات شایع جهان امروز است و از علل مهم مراجعات پزشکی به‌شمار می‌رود. امروزه رواج دردهای مزمن در کشورهای پیشرفته در حال افزایش است و‌ این دردها احتمال اختلال عملکرد عضو درگیر و ناتوانی را در افراد مبتلا بالا می‌برد.

از آنجا که هزینه و وقت زیادی از بیماران صرف برطرف‌کردن دردهای عضلانی اسکلتی می‌شود، فناوری‌های نوین درمانی مانند لیزردرمانی به روش‌های دیگر اضافه شده تا کمک به رفع این معضل باشد.

لیزردرمانی بیشتر از ۴۰ سال است با توجه به عوارض احتمالی درمان‌های دارویی طولانی‌مدت در دردها و مشکلات ارتوپدی با مکانیسم اثر کاهش درد، رفع التهاب و ادم و تورم و به‌عنوان روشی بدون عارضه و پذیرفته‌شده در درمان استفاده می‌شود.

این روش درمانی بدون خطر و مناسب از نظر پرداخت‌های مالی در کنار سایر روش‌های استاندارد در درمان دردهای عضلانی موجب بهبود کیفیت زندگی این بیماران و فعال‌شدن این افراد در طول زندگی شده است.

مشکلات ارتوپدی ازجمله پیچ‌خوردگی، کشیدگی، دردهای بعد از جراحی، آسیب‌های ناشی از تصادف، رادیکولوپاتی گردنی و کمری و تاندونیت به لیزردرمانی پاسخ خوبی دارند.

بیشتر از ۴۰۰۰ مطالعه در اثربخشی لیزردرمانی در دردهای عضلانی اسکلتی انجام شده است و مقالات به نفع اثربخشی لیزرها در پاب‌مد پزشکی موجود است.

این روش درمانی در سالمندان به‌راحتی تحمل می‌شود و پاسخ‌های بالینی به مهارت لیزرتراپیست و ماهیت آسیب و مکانیسم لیزرها بستگی دارد.

دکتر آریستا شجاع‌الدین - لیزر تراپیست / روزنامه جام جم 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها