jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۸۳۸   ۲۲ دی ۱۳۹۹  |  ۰۹:۱۰

مرد گروگانگیر که مقابل چشمان پلیس گروگانش را با شلیک گلوله به قتل رسانده بود خودش نیز با شلیک پلیس مجروح شد و جان باخت.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، فرمانده انتظامی استان گیلان در گفتگو با خبرنگار ما، درباره جزئیات این پرونده گفت: عصر شنبه ۱۹ دی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته شد و خبر یک گروگانگیری در منطقه غازیان شهرستان انزلی اعلام شد. پس از این تماس مأموران بلافاصله به محل اعزام شدند و صحت موضوع تأیید شد.

پایان درگیری مسلحانه با مرگ گروگان و گروگانگیر

وی در ادامه افزود: همزمان با ورود مأموران به محل مشخص شد که مردی میانسال در حالی که اسلحه‌ای در دست داشت مردی ۴۵ ساله را گروگان گرفته و تهدید به مرگ می‌کند در حالی که مأموران سعی در آرام کردن متهم و خلع سلاح وی و آزادی گروگان داشتند وی با مشاهده پلیس و به تصور اینکه زمان مناسبی برای فرار از دست گروگانگیر است، اقدام به فرار کرد، اما در همان لحظه مرد مسلح با دو گلوله از اسلحه شکاری که همراهش بود گروگان را مورد هدف قرار داد و وی کشته شد. در ادامه مأموران انتظامی برای کنترل اوضاع و حفظ جان سایرین با رعایت قانون به کارگیری سلاح به سمت گروگانگیر تیراندازی کردند و وی را از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار دادند که در نهایت وی را بازداشت و به بیمارستان منتقل کردند.

 

سردار ملکی درخصوص آخرین وضعیت متهم گفت: متهم صبح روز یکشنبه به سبب شدت خونریزی جان باخت و در حال حاضر تحقیقات درباره علل این گروگانگیری از همسر گروگان و فرزندش در جریان است.

 

بررسی‌ها در این پرونده نشان می‌دهد مرد مسلح به تصور اینکه مقتول برای همسرش مزاحمت ایجاد کرده وی را گروگان گرفته و به خانه‌اش برده بود که با شروع درگیری و اطلاع ماجرا به پلیس سرانجام این پرونده با مرگ گروگان و گروگانگیر خاتمه یافت، اما تحقیقات از همسر متهم درباره جزئیات این حادثه ادامه دارد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر