افراد خلاق نیازمند ذهن خیلی هوشمندی نیستند آن ها تازگی و ابداع را دوست دارند همچنین بسیار کنجکاو هستند و به دنبال مسائل پیچیده می باشند.
کد خبر: ۱۳۰۰۲۹۵

شش عادت غیر عادی و عجیب افراد خلاق

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ،یکی از کارشناسان و نویسندگان عرصه موفقیت می گوید :من مقدار زیادی از زمان و انرژی ام را صرف نوشتن کتاب و مقالات خود می کنم و کار می کنم تا شرکت نو آورانه خود را حفظ کنم ، من با وسواس زیادی افکار افراد خلاق تاریخ را به این امید که برخی از ترفندها را برای توسعه خلاقیتهایم یاد بگیرم گسترش دادم ، بعضی از چیزهایی که آموخته ام بیشتر ازبقیه مفید هستند و بعضی از آنها از سادگی زیاد ،عجیب و غریب هستند.

افراد خلاق

استیو جابز، به طور مثال، معمولا در توالت نشسته، هنگامی که او با ایده های جدیدی روبرو شد، پاهای برهنه اش را در آب آویزان میکرد، و یوشیرو ناکاماتسو (مخترع دیسک فلاپی)به عمق آب فرو میرفت تا زمانی که مغز او از اکسیژن خالی شود، سپس ایده های خود را در یک پد چسبنده زیر آب مینوشت.

ایده های عجیب و غریب به کنار ، من درک بسیار خوبی از عادت های برخی از ذهن های خلاق تاریخ به دست آوردم ؛ این به اندازه کافی بین افراد مختلف مشترک است که عادت ها را به استراتژی هایی که هر کسی بتواند، دنبال کند ،تبدیل می کند.

شش تا از این استراتژی ها که قدرت خلاقیت شما را تغییر می دهند و براساس گفته های این کارشناس در این بخش به انها اشاره می کنیم ، پس آنها را امتحان کنید و به سطوح جدیدی از خلاقیت دست پیداکنید.

1. زود بیدار شدن از نشانه های خلاقیت:

همه مردم صبح ها ذهن خلاق ندارند. فرانتس کافکا به طور معمول تمام شب را برای نوشتن بیدار میماند و ویلیام استیرون (نویسنده انتخاب سوفی، از جمله بهترین فروشندگان) بعد از ظهر بیدار میشد و او گفت صبح ها حدود یک ساعت را برای فکر کردن در بستر در نظر بگیرید با این حال، بسیاری از متفکران خلاق، روحانیون اولیه را تشکیل می دهند.

لیستی از سران خلاق اولیه از جمله بنجامین فرانکلین تا هوارد شولتز به ارنست هممونویج هستند، هرچند آنها همگی به دلایلی صبح زود بیدار نمیشدند.

بن فرانکلین زود بیدار میشد، تا برای روز خود برنامه ریزی کند، در حالی که شولتز از زمان خود برای ارسال ایمیل های انگیزشی برای کارکنان خود استفاده می کرد.برای بسیاری از افراد خلاق، بیدار شدن از خواب، یک راه برای جلوگیری از حواس پرتی است.

ارنست همینگوی هر روز 5 صبح بیدار میشد تا نوشتن را آغاز کند ؛ او گفت، "هیچکسی آسیبی نمیرساند وخنک و سرد است و شما با گرمی به کار نوشتن خود ادامه میدهید.

فوت و فن اینکه هر روز صبح زود بیدار شوید و از چرت زدن جلوگیری کنید، را زود یاد میگیرید-بدون اینکه احساس خستگی کنید در نهایت شما زودتر برای خواب از دست رفته به رختخواب می روید این برای چند روز ضعف و بیحالی به همراه دارد ،اما سریعا می خواهید تنظیم کنید و قبل از اینکه بفهمید به گروه آدم های خلاق می پیوندید.

2. رابطه ورزش کردن و خلاقیت :

شواهد فراوانی وجود دارد که به مزایای ورزش برای خلاقیت اشاره دارد ؛ احساس خوبی از لحاظ فیزیکی باعث می شود که ذهن متمرکز داشته باشید و مولد باشید .

ورزش، همچنین باعث می شود که زمان قطع شود (در هنگام کار کردن سخت است که متن یا ایمیل ارسال کنید)، و این اجازه را می دهد تا بر آنچه که در حال کار کردن روی آن هستید،تامل کنید. در مطالعۀ استنفورد، 90 درصد افراد پس از ورزش، خلاق تر بودند ، جای تعجب نیست که بسیاری از افراد خلاق و موفق، ورزش را جز کارهای روزانه خود قرار داده اند.

کورت وونگگوت هرروز به شهرهای اطراف میرفت ، شنا و دراز و نشست انجام میداد یا ریچارد برانسون، هر روز صبح می دوید و آهنگسازان بتهوون و چایکوفسکی هر دو هر روز راه میرفتند.

3. برای خلاقیت به یک برنامه دقیق برسید:

این یک تصور غلط است که برای خلاق بودن، زندگی بدون هیچ ساختار و بدون احساس نیاز به هیچ چیز در زندگی است، اما عادات افراد موفق و خلاق خلاف این را نشان می دهد ، روانشناس، ویلیام جیمز تأثیر یک برنامه بر خلاقیت را توضیح داد و گفت که تنها با داشتن یک برنامه می توانیم "ذهن مان را برای پیشرفت آماده کنیم."

4. شغل روزانه خود را با جدیت بیشتری نگه دارید:

هنگامی که شما برای خودتان و نه هیچ کس دیگر خلاق باشید، خلاقیت شکوفا می شود. خلاقیت زمانی دشوارتر می شود که معیشت شما بستگی به آن داشته باشد (و شما شروع به فکر کردن بیش از حد به مخاطبان خود میکنید) شاید این به همین دلیل است که بسیاری از افراد موفق و خلاق به کار روزانه خود مشغول هستند. بسیاری از آنها، مانند استفان کینگ، که یک معلم مدرسه بود، در کار خود شکست خورد ، او از 9 تا 5 کار میکرد در حالی که آنها ادامه میدادند.

مشاغل روزانه امنیت مالی آزادانه فراهم می کنند آنها همچنین ساختار خود را هر روز اضافه می کنند، که می تواند خلاقیت شما را فوق العاده کند.لیستی از ذهن های موفق و خلاق که شغل روزانه خود را مدت طولانی حفظ کرده اند. برخی از افراد قابل توجه، عبارتند از:

یعقوب عربو، که در هنگام کار در یک فروشگاه طلا و جواهر، جواهر خود را طراحی کرده است؛ ویلیام فاکنر، که در یک نیروگاه کار می کرد، زمانی که در بستر مرگ بود مینوشت؛ و فیلیپ گلاس نوازنده، که به عنوان یک لوله کش کار می کرد.

5. یادگیری برای کار در هر جا، هر زمان برای خلاقیت بیشتر:

تعداد زیادی از مردم تنها در یک مکان کار می کنند، معتقدند که انجام دادن کار دیگر یا در محل دیگر برای آنها غیرممکن است . ماندن در یک مکان واقعا عصای دست است. مطالعات نشان می دهد که تغییر محیط برای بهره وری و خلاقیت مفید است ، نویسنده وب شارلوت، گفت:"نویسنده ای که منتظر شرایط ایده آل است که در آن کار کند بدون اینکه یه کلمه روی برگه بنویسد می میرد". اگر منتظر بمانید تا زمانیکه جای عالی و زمان ایده آل برسد، زمان هرگز نخواهد رسید.

استیو جابز اپل را در گاراژ مادری خود آغاز کرده و جک روولینگ اولین ایده را برای هری پاتر برای یک دستمال سفره روی یک قطار نوشت. وقتی ایده ای خلاق دارید، صبر نکنید، آن را به محض این که می توانید عملی کنید ، فراموش نکنید که ضبط کردن جرقه ای از خلاقیت، ممکن است پایه چیزی بزرگ باشد.

6. یاد بگیرند ،که موانع خلاقیت، به تعویق انداختن است:

تا زمانی که قلب شما همچنان در حال تپیدن است، شما توانایی ارائه ایده های جدید و اجرای آنها را دارید ، آنها همیشه نمی توانند عالی باشند، اما بزرگترین دشمن خلاقیت، عدم فعالیت است. اگر مدت زمان محدودی برای نوشتن داشته باشید، فقط باید بنشینید و انجام دهید. ممکن است شما هر روز نتوانید خوب بنویسید ،اما همیشه می توانید یک صفحه بد را ویرایش کنید ، شما نمی توانید یک صفحه خالی را ویرایش کنید. "

نظر پیکلت در مورد فعالیت های خلاقانه:

تنها راه برای خلاق بودن، حفظ حرکات رو به جلو است.

به دست آوردن همه آنها با هم ، با استفاده از تجربه من، اگر میخواهید شکوفایی داشته باشید، باید اراده داشته باشید و این شش استراتژی را امتحان کنید، تا ببینید ،آنچه را که می تواند برای شما انجام دهد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها