jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۰۵۲   ۱۷ دی ۱۳۹۹  |  ۱۷:۱۰

حوادث همدان؛ طرح پایش و غربالگری

آزادی ۵۶ زندانی در استان همدان

مدیرکل زندان‌های استان همدان از آزادی ۵۶ زندانی در طرح پایش و غربالگری زندانیان این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری گروه حوادث جام جم آنلاین از صدا و سیما مرکز همدان، رضا ذوالفعلی‌نژاد اظهار داشت: مقامات قضایی استان همدان در اقدامی جهادی به همراه تعدادی از قضات زمینه آزادی ۵۶ زندانی را فراهم و همچنین با تخفیف مجازات تعدادی از زندانیان موافقت کردند.

آزادی ۵۶ زندانی در استان همدان

وی افزود: مسئولان قضایی و جمعی از قضات استان با حضور در زندان‌های استان به شکل چهره به چهره با زندانیان دیدار و به بررسی مسائل و مشکلات آنان پرداختند.

 

مدیرکل زندان‌های استان همدان اضافه کرد: در راستای اجرای طرح پایش زندانیان استان همدان، ۸۳ نفر از قضات برای بررسی مشکلات قضایی پرونده‌های زندانیان به شکل همزمان حضور یافتند و ۵۸۳ پرونده مورد بررسی قرار گرفت و با آزادی ۵۶ زندانی استان موافقت شد.

 

این طرح گامی بسیار مهم در جهت نیل به سیاست‌های حبس‌زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است، در راستای اجرای این طرح، وضعیت زندانیان و تحقق اهداف اجرای حبس، رصد و پایش می‌شود و کسانی که از زندان بودنشان نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود، شناسایی و برای آنان تصمیم فوری و فوق‌العاده گرفته می‌شود

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر