jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۹۹۴۲۹   ۱۵ دی ۱۳۹۹  |  ۰۸:۲۳

دانشمندان توانستند با کمک هوش مصنوعی یک قدم به درمان یکی از خاص ترین رشته های سرطان نزدیک تر شوند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،محققان دانشگاه‌های مجارستان و هند سعی دارند با تحقیق بر روی یک سری بیماران خاص و بررسی مشخصات کرم‌های جهش یافته درمانی نهایی برای سرطان‌های خاص پیدا کنند. طبق اطلاعات به دست آمده تحقیقات دانشمندان با کمک فناوری هوش مصنوعی پیش می‌رود و افراد سعی دارند با بررسی دقیق داده‌ها راهی برای پایان دادن به سرطان را کشف کنند.

دانشمندان مذکور بیشتر تمرکز خود را بر روی نوع سرطان فاوو قرار داده‌اند که باعث تولید بیش از اندازه آدرنالین می‌شود. این سرطان به نحو بسیار دشواری تشخیص داده می‌شود و بسیار کشنده است. با تحقیقات صورت گرفته بر روی یک سری از بیماران سرطان فاوو، هوش‌های مصنوعی توانسته‌اند کرم جهش یافته‌ای را تشخیص دهند که می‌تواند برای درمان بیماران مفید باشد.

هوش‌های مصنوعی به پروتئینی به نام SDHB دست پیدا کرده‌اند که باعث ایجاد انرژی بالا در بیماران سرطان فاوو می‌شود. کرم‌های جهش‌ یافته نیز قادرند با این پروتئین مقابله کنند و جلوی آن را بگیرند اما دانشمندان باید ابتدا این کرم‌ها را به شکلی جدید درآورند.

نحوه درمان سرطان‌های خاص

نحوه درمان سرطان‌های خاص

در حالت عادی کرم‌های مذکور ژن‌های SDHB در دی ان ای را حذف نمی‌کنند. این کرم‌ها در شرایط خاص می‌توانند از انرژی ایجاد شده توسط SDHB برخوردار شوند و از آن به عنوان سوخت استفاده کنند. دانشمندان سعی دارند با کمک هوش‌های مصنوعی دارویی را اختراع کنند که می‌تواند استفاده کرم‌های جهش یافته از SDHB را افزایش دهد. پس از این مرحله محققان قصد دارند کرم‌های جهش یافته را از دی ان ای بیماران حذف کنند تا به این صورت نهایتا سرطان فاوو درمان شود. گفتنی است؛ تا به امروز پیدا کردن درمان برای سرطانی همچون فاوو کاملا غیر ممکن به نظر می‌رسید اما اکنون با کمک هوش مصنوعی و دانشمندان دانشگاه‌های مختلف دنیا می‌توان به کشف درمان برای بیماری‌های خاص امیدوار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر