jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۹۹۱۰۵   ۱۳ دی ۱۳۹۹  |  ۱۹:۲۸

یک مطالعه جدید هیچ تفاوت قابل توجهی در میزان بستری شدن در بیمارستان یا افزایش میزان مرگ و میر را بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا نشان نداده است.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، در حالی که محققان در مورد ویروس جهش یافته و جدید کرونا که سرایت پذیری بیشتری دارد و اولین بار در انگلیس یافت شد، نگران هستند، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که این نوع جدید، کشنده‌تر از سایر گونه‌های این ویروس نیست.

محققان بهداشت عمومی انگلیس (Public Health England) که یک آژانس بهداشت عمومی دولتی است، بر روی ۱۷۶۹ نفر که به ویروس جهش یافته و مسری‌تر کرونا مبتلا شده بودند، مطالعه کردند. همچنین یک گروه ۱۷۶۹ نفره که به ویروس اصلی کرونا مبتلا شده بودند، به عنوان مرجع در نظر گرفته شدند.

این مطالعه به طور قابل توجهی نشان داد که از نظر آماری تفاوت معنی داری در میزان بستری شدن در بیمارستان یا میزان مرگ و میر بین دو گروه وجود ندارد.

سویه جدید کروناویروس مورد مطالعه، همان سویه‌ای است که طی روزهای اخیر در اروپا و ایالات متحده آمریکا در حال گسترش است. نتایج این مطالعه جدید حامل این خبر خوب است که فعلا ویروس کشنده‌تری در کمین ما نیست.

نوع جدید عفونی‌تر کروناویروس برای اولین بار در انگلیس در ماه سپتامبر یافت شد و نگرانی‌های زیادی را برانگیخت.

در حالی که به نظر می‌رسد این ویروس جهش یافته و جدید، کشنده‌تر نیست، اما باید به خاطر داشت که مسری‌تر است و قابلیت شیوع و گسترش بیشتری دارد.

تا به امروز، این ویروس جدید در ۱۸ کشور دیگر از جمله سراسر اتحادیه اروپا و چند کشور آسیایی یافت شده است. همچنین شیوع این سویه جدید در ایالات متحده تایید شده است.

لازم به ذکر است که مطالعه‌ای که به این یافته‌های جدید رسیده است، یک آزمایش تطبیقی و همسان است، به این معنی که افراد از هر دو گروه از نظر سن، جنس، مکان و سایر عوامل مهم برای نتیجه‌گیری مناسب بین دو سویه مختلف با هم مطابقت دارند.

در این مطالعه همچنین احتمال بیشتر برای ابتلای مجدد بر اثر ابتلا به سویه جدید کروناویروس دیده نشد که این هم خبر خوبی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر