jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۹۲۸   ۳۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۸

یافته‌های یک سازمان غذایی آمریکایی نشان می‌دهد که 54 میلیون نفر در این کشور شامل 18 میلیون کودک با ناامنی و فقر غذایی روبرو هستند.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، پایگاه خبری بیزینس اینسایدر به گزارشی از سازمان تغذیه آمریکا، بزرگترین سازمان مبارزه با گرسنگی در ایالات متحده گزارش داد که 54 میلیون آمریکایی یا یک ششم آمریکایی‌ها تا پایان سال 2020 میلادی با ناامنی غذایی مواجه خواهند شد.

این سازمان بین ماههای مارس تا اکتبر 4.2 میلیون وعده غذایی بین نیازمندان توزیع کرده است. این درحالیست که 20 درصد از 200 بانک غذایی این سازمان با کمبود منابع و پایان مایحتاج خود برای تامین غذا مواجه هستند. این آمارها نشان می‌دهد که نسبت به سال گذشته میزان مراجعه کنندگان به این سازمان برای دریافت غذا 57 درصد رشد داشته است و از هر 10 مراجعه کننده 4 نفر جدید هستند. 

سازمانهای حمایتی آمریکایی می‌گویند که در ماه نوامبر 26 میلیون آمریکایی یا از هر هشت نفر یک نفر غذای کافی نداشته‌اند. 

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز براساس گزارشی که به سفارش «انجمن اقدام و تحقیقات غذایی» انجام شده است گزارش داد که از هر چهار نفر که دچار فقر غذایی هستند یک نفرشان قبل از شیوع همه‌گیری کرونا بیش از 50 هزار دلار در سال درآمد داشته است.

براساس گزارش‌ها، بیشترین این افراد از میان جامعه رنگین‌پوستان هستند که نشان می‌دهد بیماری کرونا بیش از همه روی این قشر از جامعه آمریکا تاثیر داشته است. 

براساس گزارش پایگاه فوربس، از هر 5 سیاه‌پوست یا رنگین‌پوست آمریکایی یک نفر دچار فقر غذایی یا غذای ناکافی است و سه نفر از آنها نیز با عقب افتادگی اجاره خانه مواجه هستند. 

براساس گزارش رسانه‌های آمریکایی، کودکان نیز شدیدا تحت تاثیر ناامنی غذایی در آمریکا هستند، به طوریکه تخمین زده می‌شود 18 میلیون کودک یا یک کودک از هر چهار نفر طی شبانه‌روز گرسنه می‌مانند که 63 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

آمریکا از جمله کشورهایی است که بیشترین میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را در اختیار دارد و سوء مدیریت کرونا تاثیر زیادی بر اقتصاد این کشور گذاشته است.

دولت آمریکا تلاش می‌کند دومین بسته حمایت مالی یک تریلیون دلاری را برای مقابله با تاثیر منفی کرونا بر اقتصاد این کشور مورد تصویب قرار دهد اما این بسته حمایتی تا کنون در کنگره آمریکا مورد تصویب قرار نگرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر