jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۲۹۵۸۹۷ ۳۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۴۵

همکاری حدود ۲۵۰ هزار نفر برای ساخت یک خودرو از طریق یک پلتفرم آنلاین دستاورد بزرگی است. مدل موردنظر ما فورد P1 خودرو مسابقه‌ای تیم فوردزیلا است که با کمک تقریبا یک چهارم میلیون رای طرفداران طراحی شده است.

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از خودرو بانک، این اولین خودرو در صنعت خودروسازی است که فورد برای ساخت آن از گیمرها کمک گرفته است، و هنوز در بازی از آن استفاده نشده است. از گیمرها درباره پیکربندی صندلی‌ها، جایگاه موتور و طراحی کلی کابین P1 و موارد دیگر سوال شده، در حالی که طراحان فورد آرتورو آرینیو و رابرت انگلمن به ترتیب فضای داخلی و بدنه را طراحی کرده‌اند.

فوردزیلا P1 روی یک شاسی یکپارچه ساخته شده که بخشی از آن توسط یک کانوپی شفاف شبیه جت‌های جنگنده پوشانده شده ‌است. این عنصر طراحی مرز بین فضای داخلی و خارجی را از بین می‌برد، در حالی که تمرکز تیم طراحی روی قرار گرفتن راننده در مرکز کابین قرار داشته است. در جلو، شاهد طراحی مشابه فورد GT هستیم، در حالی که عناصری مانند گل‌گیرهای جلو، پشت بندهای عقب و خطوط تراز کناری ظاهری توپر و تهاجمی به این مدل می‌دهند. پشت خودرو کاملا در معرض دید قرار دارد و چرخ‌های بزرگ عقب و قطعات داخلی خودرو قابل مشاهده هستند.

ماشینی که با کمک گیمرها ساخته شد

در داخل، شاهد یک فضای داخلی ساده هستیم که برای کاهش حواس‌پرتی راننده در طی مسابقه طراحی شده، با نورهای ال‌ای‌دی که اطلاعات را در اختیار راننده قرار می‌دهند. در آخر، عناصر مخصوص گیمرها از جمله عبارت "از صفحه‌کلید دور هستم" در سمت کمک‌ راننده، عبارت #levelup و جمله "موفق باشی، خوش بگذره" نزدیک اسپویلر زیرین به ما یادآوری می‌کنند که این خودرویی است که توسط گیمرها برای گیمرها طراحی شده است.

ماشینی که با کمک گیمرها ساخته شد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.