jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۵۳۲ ۲۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۲۶

مطالعه جدیدی که در مجله تحقیقات زیست محیطی منتشر شد نشان داد که افرادی که سگهایشان را بیرون برده و آنها را در محیط بیرون قرار می دهند، خطر ابتلا به کووید ۱۹ را افزایش می دهند اما اما دلیل این خطر مشخص نیست.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، محققان بیش از ۲۰۰۰ نفر را در اسپانیا در حین قرنطینه اول این کشور در بهار ردیابی کردند  که دریافتند فردی که سگ خود را در محیط بیرون راه می‌برد خطر ابتلا به ویروس کرونا را تا  ۷۸ درصد افزایش می دهد.
 
این مطالعه که عادات بهداشتی و الگوی تحرک را بررسی کرده است، دلیلی برای افزایش خطر مشخص نکرده و نحوه آلودگی بیماران به ویروس را مشخص نکرده است.
 
این مطالعه خاطر نشان می کند که مشخص نیست که آیا سگ ها به عنوان یک میزبان ویروس عمل می کنند یا اینکه صاحبان آنها در جای دیگری از زندگی روزمره خود با کووید ۱۹ تماس پیدا کرده اند.
 
هنوز مشخص نیست که آیا سگ ها ویروس را به انسان منتقل می کنند یا خیر . به گفته محققان، تنها چهار
سگ در سراسر جهان از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر آلوده شده اند.
 
اما نویسندگان این مطالعه می گویند صاحبان سگ باید به بهداشت شخصی توجه زیادی داشته باشند زیرا فصل سرما بر موجب خواهد شد ویروس کرونا دوباره زنده شود.
 
دکتر "جوشوا باروکاس" متخصص اپیدمیولوژیک در مرکز پزشکی بوستون گفت که خود سگ ها مقصر احتمالی نیستند . وی گفت: ماهیت اجتماعی سگ پیمایی می تواند در افزایش خطر نقش داشته باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

روابط میان کشورها براساس مراوداتی که با هم دارند مبتنی بر اراده آزاد است. به این معنا که طرفین این اراده آزاد را دارند که بخواهند با کشورهای دیگر مراوده و رابطه داشته‌باشند و معامله و تجارت کنند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش