jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۹۳۷۶۷   ۲۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۰:۱۵

دلیل کوتاه شدن عمر زندگی های مشترک

علل ازدواج و طلاق های زودهنگام چیست

خیلی ها هنوز جوهر مهر ازدواجشان خشک نشده، مهر طلاق بر زندگی شان زده می شود. هرکدام از آنها برای خودشان دلایلی دارند.

علل ازدواج و طلاق های زودهنگام چیست

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ، متاسفانه در سالهای اخیر عمر زندگی های مشترک روند نزولی یافته و بسیاری از زوجین در همان سالهای ابتدایی زندگی مشترک از هم جدا می شوند. علت های گوناگونی وجود دارد که زوجینی که با هزار امید و آرزو ازدواج می کنند ، در کوتاه مدت ، تصمیم بر جدا شدن می گیرند و بدترین راه  ممکن را برای آینده زندگی مشترک شان انتخاب می کنند. با این بخش  همراه شوید تا بدانید علت طلاق های زودهنگام چیست ؟

طلاق زودهنگام

شناخت ناکافی

یکی از علت های مهمی که منجر به طلاق زوجین می شود ، عدم شناخت و آگاهی کافی از خصوصیات ، ویژگیهای طرف مقابل است. زوجین در زندگی مشترک باید از نظر ظاهر و آراستگی ، اخلاقی ، مذهبی ، سطح در آمد و رفاه و پیشرفت و… تفاهم داشته باشند . عدم تفاهم زوجین سبب طلاق می شود.

نداشتن شناخت کافی از مهارت های زندگی

یکی از عواملی که احتمال طلاق را در سال اول افزایش خواهد داد، آشنا نبودن زوجین به مهارت های حل مساله و برقراری ارتباط و مهارت های فردی ، گفت و گو، گوش کردن، همدلی، صبر، گذشت، تاب آوری، مسئولیت پذیری و تعهد و مدیریت هیجان ها به خصوص خشم است . افراد در دوران مجردی و با گذشت زمان باید این مهارت ها را یاد بگیرند .

مشکلات جنسی

یکی دیگر از مسائلی که سبب طلاق زودهنگام زوجین می شود ، روابط جنسی می باشد . تاثیر رفتارهای جنسی بر روابط زوجین بسیار با اهمیت است. افرادی که با یکدیگر ازدواج می کنند باید درباره مسائل جنسی با هم صحبت کرده و انتظارات یکدیگر را برآورده سازند زیرا بی مهارتی جنسی رابطۀ آن ها را به بیراهه می کشاند و به طلاق می انجامد .

علل ازدواج و طلاق های زودهنگام چیست

عادی شدن

ارتباط زناشویی هم نیاز به توجه دارد . اگر زوجین بعد از ازدواج به دلیل مشغله های شغلی از توجه به یکدیگر غافل شوند ، به مرور از هم سرد شده و نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند . در ارتباط همسری باید حس مهم بودن به طرف مقابل انتقال یابد و از تکراری شدن رابطه اجتناب شود.

ارتباط با عشق سابق

بسیاری از زوجین پس از ازدواج و تنها گذشت مدتی از زندگی زناشویی در می یابند که شریک زندگیشان نسبت به آنها سرد و بی تفاوت است . این سردی و بی تفاوتی علت های مختلفی دارد که یکی از آنها ارتباط فرد با عشق سابقش می باشد. برخی از جوانان به دلیل مخالفت خانواده نمی توانند با فردی که دوستش دارند ازدواج کنند بنابراین تن به ازدواج با فرد دیگری می دهند در حالی که ذهنشان درگیر فردی دیگر است و حتی پس از زندگی مشترک ارتباط عاطفی خود را با او قطع نمی کنند . در این صورت همسر او که با هزار امید و آرزو به زندگی مشترک وارد شده ، به علت بی تفاوتی همسرش و خیانت خیلی زود تصمیم به جدایی می گیرد.

ازدواج با اصرار خانواده

برخی از جوانان به علت اصرار خانواده خود و رهایی از فشارهایی که خانواده بر روی آنان ایجاد می کند ، با فردی ازدواج می کنند که تمایلی برای ازدواج و تشکیل زندگی مشترک با او ندارند بنابراین پس از ازدواج خیلی زود دچار مشکل می شوند و پس از گذشت مدتی از ازدواج در می یابند ، دنیای مشترکی با هم ندارند و نمی توانند یکدیگر را درک کنند بنابراین خیلی زود از هم جدا می شوند.

چشم پوشی از ویژگی های منفی

برخی از خانم ها نیز پس از اینکه فرد مورد نظرشان به خواستگاری آنها می آید خیلی زود جواب مثبت می دهند و از ویژگی های منفی او چشم پوشی می کنند به امید اینکه بتوانند همسرشان را تغییر دهند اما پس از گذشت مدتی از زندگی مشترک و سرد شدن تب داغ عاشقیشان در می یابند که در انتخاب خود اشتباه کرده اند و راه حلی جز طلاق پیش روی خود نمی بینند .

ازدواج برای فراموش کردن عشق سابق

برخی از جوانان نیز برای فراموش کردن عشق سابق خود و رابطه قبلیشان ، تن به ازدواج می دهند و زندگی فرد دیگری را نیز با مشکل روبرو می کنند . این افراد که با هدف فراموش کردن عشق گذشته شان که به هر دلیلی به ازدواج ختم نشده ، تصمیم به ازدواج با فرد دیگری می گیرند ، پس گذشت مدتی از ازدواج در می یابند که به جز اینکه نمی توانند عشق سابق خود را فراموش کنند حتی نمی توانند به همسرشان نیز ابراز علاقه کنند و حس تنفر و بدی به همسرشان نیز دارند بنابراین تصمیم به جدایی می گیرند.

مقایسه همسر با دیگران

برخی از افراد نیز انتظارات زیادی از همسر خود دارند و او را با افراد دیگر مقایسه می کنند و نمی خواهند به خود بقبولانند که هر فردی عیب و عیوبی را دارد . بنابراین دائم در حال ایراد گیری از همسر خود هستند و تمام فکر و ذهن خود را درگیر این موضوع می کنند به طوری که پس از گذشت چند وقت از زندگی مشترک تحت هیچ شرایطی حاضر به ادامه زندگی با همسرشان نیستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر