jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۹۱۱۱۴   ۱۲ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۰:۱۷

یکی از صحنه هایی که اغلب والدین با آن مواجه میشوند زمین خوردن کودکان است. در هنگام زمین خوردن کودک چه باید کرد؟ بهترین راه برای برخورد صحیح در این مواقع چیست؟

title

وقتی کودک آسیب می بیند والدین چطور رفتار کنند؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شبعه نیوز ، کودکان اغلب می افتند، کبودی ها و خراش هایی روی پوست شان ایجاد می شود و این هیچ چیز جدیدی نیست ولی مسئله مهم تر رفتار والدین در این شرایط است که چطور باید با عکس العمل خود کودک را برای چنین شرایطی تربیت کنند؛ در ادامه مواردی به عنوان عکس العمل مناسب والدین برای کنترل فرزندشان هنگام زمین خوردن و آسیب دیدگی در جریان بازی مطرح شده است.
زمین خوردن کودکان

هنگام آسیب دیدگی و زمین خوردن کودکان در بازی چه کنیم؟

واکنش پرخاشگرانه نشان ندهید:
مهم ترین توصیه این است، اگر یاد نگیرید خونسردی خود را حفظ کنید، کودک همیشه هشدار شما را در حافظه اش می سپارد . او می تواند با بی دقتی از درخت بالا برود، از تپه های بالا غلت بزند و یا به سرعت دوچرخه سواری کند  اما رفتار شما که پر از وحشت است او را بدتر می ترساند، اعتماد به نفسش را از بین خواهد برد و به سقوط بزرگی که از آن می ترسید منجر خواهد شد .
 
وقتی کودکی زانوی خود را روی آسفالت می کشد صورت وحشت زده شما فورا به او خواهد گفت خطرناک و بنابراین دردناک است. این بدان معنا نیست که رد این شرایط لبخند بزنید بلکه به یادداشته باشید که لبخند نزنید و شعار ندهید که نشان دهید همه چیز خوب است  حتی یک کودک هم سخن دروغ را متوجه می شود ؛ در عوض سعی کنید هیجان را نشان ندهید، حتی اگر درون شما بشکند. به سرعت به کودک نزدیک شوید و چند جمله آرامش بخش بگویید واو را در آغوش بگیرید. در آغوش پدر و مادر، او بلافاصله احساس امنیت می کند.
 
آماده باشید هر لحظه کودک شما ممکن است زمین بخورد و این مسئله ی عجیبی نیست:
 
بخشی از اضطراب شما این است که نمی توانید به کودک کمک کنید اما اگر آمادگی جراحت داشته باشید، خیلی آرام تر خواهید بود. یک جعبه کمک های اولیه را با نیازهای اولیه جمع کنید. یک جعبه یا کیف دستی مناسب بردارید و پماد آنتی باکتریال، چسب زخم، باند، چسب و هر چیزی که برای ضد عفونی کردن زخم ها نیاز دارید بردارید . همیشه این جعبه کوچک کمک های اولیه را همراه خود بردارید،  این کار باعث حفظ اعصاب می شود ، برای آرامش ذهنی بیشتر می توانید مهارت های ارائه کمک های اولیه را یاد بگیرید.

حساسیت را کم کنید :

توصیه ای برای والدین و کودکان است. افتادن یا دیگر شرایط ناخوشایند ، بسیار ترسناک است و ترس بیشتر باعث افزایش درد می شود . اما اگر به چنین چیزهایی عادت کنید دیگر خیلی وحشتناک به نظر نخواهند رسید.
 

 اجازه دهید کودک زمین بخورد :

طبیعتا ، این به این معنا نیست که شما باید به طور خاص آن را رها کنید یا مجبور کنید. یک غلتک یا دوچرخه به او بدهید و به او یاد بدهید چطور دوچرخه سواری کند. یا او را به پارک ببرید. انجام دهید تا نترسید، بلکه احساس لذت، شادی و حتی هیجان کنید بنابراین به کودک یاد دهید روی دردهای سبک تمرکزنکند. او درک خواهد کرد بعد از آن می توانید بایستید، خود را رها کنید و به بازی ادامه دهید. این مهارتی بسیار مهم است. نمی توانید در تمام مدت نزدیک کودک بمانید. دیر یا زود بدون شما زمین خواهد خورد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر