معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره دلیل اصلی برای مشخص شدن زمان آغاز محدودیت تردد از ساعت ۹ شب توضیحاتی را ارائه کرد.
کد خبر: ۱۲۸۷۶۶۵

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج حریرچی درباره تردد شبانه افراد در دوران ویروس کرونا اظهار کرد: در حال حاضر در نقطه عطف کرونا در ایران هستیم و ملت و دولت با همکاری یک دیگر در مقابل این بیماری پیروز خواهند شد.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: انتظار داریم با همکاری همه افراد در آینده‌ای نزدیک شاهد کاهش آمار مرگ و میر‌های ناشی از ویروس کرونا باشیم.

حریرچی تصریح کرد: مردم به هیچ عنوان از بابت ویروس کرونا نگران نباشند فقط کافی است در هر شهری مقررات مربوط به آن شهر از نظر قرمز بودن، نارنجی بودن یا زرد بودن را رعایت کنند و نباید به فضای بیگانه توجه داشته باشند و تنها اخبار رسمی و داخلی را دنبال کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۵۱ درصد مبتلایان به کرونا در آبان ماه به علت مهمانی های خانوادگی بوده است، تاکید کرد: برای جلوگیری از تجمع های خانگی از ساعت ۹ شب محدودیت تردد در نظر گرفته شده است که با تهمیدات اندیشیده شده مانند استفاده افراد از وسایل نقلیه عمومی و با همکاری یک دیگر باید باعث کاهش انتقال ویروس کرونا شویم.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: مشاغل ضروری افراد در ساعت ۹ شب مجاز به تردد است و مابقی افراد برای کاهش این بیماری خطرناک باید در خانه بمانند و از رفتن به مهمانی‌ های خانوادگی هم پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: اطلاعیه رسمی محدودیت‌های مربوط به کرونا تا صبح چهارشنبه اعلام خواهد شد و وزیر کشور در رسانه ملی جزئیات بیشتری از محدودیت‌ها و مقررات آمد و شد کرونا را اعلام خواهد کرد. در همه شهر‌ها مسئول اصلی اجرای این تعطیلی‌ها بر نظارت فرمانداران و استان داران خواهند بود.

حریرچی افزود: با متخلفین در هر شهری برخورد شدید خواهد شد و تا ۳ ماه برای این امر انفصال خدمت و جرایم نقدی پیش بینی شده است و با توجه به آمار مرگ و میر بالا در تمام بخش‌های خصوصی و دولتی باید همه موازین بهداشتی مطابق قانون رعایت شوند و با عدم رعایت در موارد محدودتر برخورد قاطعی صورت خواهد گرفت.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره واکنش کارکنان به اجبار کارفرمایان آن‌ها برای حضور در ادارات دولتی و خصوصی گفت: کارکنان می‌توانند از طریق تلفن ۱۹۰ و مابقی تلفن‌ها تماس بگیرند و یا شکایت مکتوب کنند تا با وارد شدن دادستان‌ها و فرمانداری‌ها با این افراد برخورد جدی صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: دانش آموزان کشور در تمامی مناطق زرد، نارنجی و قرمر به صورت غیر حضوری آموزش خواهند دید و دستور العمل مکتوب میزان تعداد معلمان، استادان و کادر فنی برای حضور در مدارس و دانشگاه‌ها به منظور ارائه تدریس‌ها و پشتیبانی‌ها از این بخش‌ها از سوی وزیر علوم و وزیر آموزش و پرورش به تمامی مکان‌ها ابلاغ شده است.

حریرچی ادامه داد: امروز در جلسه کمیته اجتماعی و قرار گاه به این نتیجه رسیدیم که محدودیت‌های مترو به میزان قابل توجهی برداشته شود و ساعات کاری را طولانی‌تر کنیم، همچنین وسایل نقلیه عمومی مانند تاکسی های اینترنتی، خودرو‌های عمومی و ... با دریافت مجوز از سوی راهنمایی و رانندگی می‌توانند فعالیت‌های خود را ادامه بدهند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها