jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۴۵۰۱   ۱۲ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۳:۱۷

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: در یک هفته گذشته،‌ ۳۸۴ نفر در حوادث ترافیکی این استان مصدوم شدند.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و نه نقل از  ایرنا، محمد شهیدی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: از پنج تا ۱۲ آبان ماه،‌ ۶ هزار و ۱۱ تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ این استان برقرار و منجر به انجام یک هزار و ۸۳۶ ماموریت شد.
 
۳۸۴ نفر در حوادث ترافیکی قم مصدوم شدند
وی اضافه کرد: در این ماموریت‌ها،‌ یک هزار و ۶۵۰ بیمار و مصدوم توسط کارشناسان اورژانس به مراکز درمانی قم منتقل شدند.
به گفته وی، ۳۰۷ حادثه ترافیکی منجر به جرح و فوت دراین مدت  رخ داد که ۲۵۸ حادثه در داخل شهر و ۴۹ حادثه نیز در محورهای مواصلاتی بوده‌است.
شهیدی  با اشاره به فوت دو نفر در حوادث ترافیکی هفته گذشته ،گفت: ۳۸۴ نفر  نیز مصدوم شدند که ۱۳۸ نفر در محل حادثه درمان و ۲۴۶ نفر به علت وخامت حالشان به مراکز درمانی منتقل شدند.
وی بیان کرد: ۱۸۲ مورد از حوادث ترافیکی رخ داده معادل ۵۹ درصد و ۲۲۰ نفر از مصدومان حوادث معادل ۵۷ درصد، سرنشینان موتورسوار بوده‌اند.
اورژانس ۱۱۵ استان قم دارای ۲۲ پایگاه شهری، ۱۸ پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه هوایی، ۶۱ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد با ۲۷۰ نیروی انسانی است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها