jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۷۹۲۰۱ ۱۸ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۰

بسیاری از لوازم و وسایل خانگی از پلاستیک سفید ساخته می‌شوند و پس از مدتی دچار تغییررنگ می‌شوند و اغلب به زردی می‌گرایند. گاه زرد شدن پلاستیک به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت آن‌ها در معرض نور آفتاب است، اما گاه کهنه شدن، کنار وسایل گرما زا بودن و یا کثیفی منجر به زرد شدن آن‌ها می‌شود. در بسیاری اوقات زرد شدن نشانه تغییرات شیمیایی ایجاد شده در داخل پلاستیک می‌باشد.

title

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پارسینه، مراحل تمیز کردن پلاستیک‌ها به شرح زیر است:

روش اول:

۱- خیس کردن پلاستیک در داخل ظرف پر از آب گرم و صابون به مدت ۱۰ دقیقه

۲-شستشوی خوب و محکم پلاستیک با یک اسکاچ نایلونی

۳-شستشوی پلاستیک با آب سرد برای رفع سیاهی

۴- ریختن آب اکسیژنه روی پلاستیک و شستشو با اسکاچ. آب اکسیژنه به سفید شدن قسمت‌های زرد کمک می‌کند؛ بنابراین پلاستیک را می‌توانید دو ساعت داخل آب اکسیژنه قرار دهید.

۵- ترکیب ۴ قاشق غذاخوری مایع سفیدکننده با ۴ پیمانه آب گرم. پلاستیک را داخل ظرفی حاوی این ترکیب به مدت نیم ساعت قرار دهید و سپس با آب سرد شستشو دهید.

پس از شستشو اجازه دهید تا پلاستیک در هوای آزاد خشک شود. اگر هنوز کمی زرد است می‌توانید این مراحل را دوباره تکرار کنید.

روش دوم:

مرحله اول:از ترکیب یک فنجان جوش شیرین با مقداری آب یک خمیر نسبتا سفت به دست آورید. سپس با یک اسفنج مربوط خمیر را بر روی قسمت‌های مورد نظر به آرامی کشیده و اجازه می‌دهید تا خشک شود. جوش شیرین، خود یک سفید کننده طبیعی است، اما اگر به سفید کننده قوی تری نیز دارید بهتر است به جای آب، از سرکه استفاده نمایید.

مرحله دوم: دو قاشق غذاخوری مایع سفید کننده را با آب ترکیب نمایید و سپس توسط یک پارچه به آرامی بر روی محل مورد نظر بکشید. به مدت ۴ ساعت باید مایع روی وسیله شما باقی بماند. بعد از گذشت این زمان توسط یک پارچه مرطوب، وسیله مورد نظر را تمیز کنید تا مایع پاک شود.

مرحله آخر: کمی خمیردندان را بر روی یک اسفنج بریزید و سپس روی مکان مورد نظر بکشید. با تکرار حرکات کوچک و دایره‌ای همه قسمت‌های زرد شده را پوشش دهید. بعد از مدتی خمیر دندان را نیز پاک کنید.

روش سوم:

روش دوم بیش‌تر برای وسایل بزرگ که امکان جابه جایی ندارند کاربرد بیشتری دارد. اما برای وسایل کوچکتر روش سوم را پیشنهاد می‌کنیم. در این روش به جای جوش شیرین، از ترکیب اکسیدان مو با آب استفده کنید. این ترکیب را روی منطقه مورد نظر بکشید. برای انجام این کار حتما از دستکش استفاده نمایید تا پوست شما آسیبی نبیند. بعد از آغشته شدن تمام نواحی زرد شده به‌ای محلول، روی وسیله را به طور کامل سلفون یا پلاستیک بکشید.

در مرحله آخر باید از نور خورشید یا لامپ UV استفاده نمایید. گر امکان جابه جایی وسیله را دارید، به بیرون از خانه یا کنار پنجره و در معرض نور خورشید قرار دهید. در غیر اینصورت، یک لامپ uv را بالای سر وسیله مورد نظر ثابت بگذارید تا به خوبی نور به همه قسمت‌ها تابیده شود. این فرآیند ممکن است از چند ساعت تا چند روز به طول انجامد؛ بنابراین مدت زمان آن به وسیله شما و میزان زردی آن بستگی دارد. البته این روش ممکن است روی هر وسیله‌ای کاربرد نداشته باشد دقت نمایید آن را مستقیم در معرض خورشید داغ قرار ندهید، زیرا نه تنها زردی را از بین نبرده بلکه باعث بدتر شدن ظاهر وسیله نیز خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر