jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۱۲۷۹۰۵۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۴

خلال بادام در بسیاری از غذا ها استفاده میشود

طرز تهیه خلال بادام و پرک بادام

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از بیتوته،شاید برایتان پیش آمده باشد که خلال بادام های آماده خریداری شده بدمزه و مانده باشند شما به راحتی می توانید در منزل خلال بادام و پرک بادام تهیه کنید و از تازگی آن خیالتان راحت باشد.

طرز تهیه خلال بادام و پرک بادام

برای طرز تهیه خلال بادام

، بهتر است از بادام های تازه استفاده کنید اگر فصل بادام تازه نبود اشکالی ندارد با بادام خشک هم می توانید تهیه کنید.

برای درست کردن خلال بادام با بادام تازه ابتدا بادام ها را پوست بگیرید و مغز کنید دقت کنید مغز آن ها آسیب نبینند و به صورت کامل در آیند. مقداری آب جوش روی مغز آن ها بریزید، و حدود 5-10 دقیقه اجازه بدهید بماند.

و سپس پوست قهوه ای آن را جدا کنید و با کارد میوه خوری تیزی ابتدا مغزها را به شکل پرک در آورید و بعد با کارد به صورت خلالی خرد کنید. می توانید مقداری را به شکل پرک و مقداری را خلالی خرد کنید.

 

طرز تهیه خلال بادام

 

بعد از آن، خلال های بادام و پرک های بادام را داخل سبدی بریزید و در بالکن خود قرار بدهید تا با نور و سایه ی آفتاب خشک شوند. آن ها را در روز 2-3 بار زیر و رو کنید تا یکدست تر خشک شوند.

اگر برای تهیه ی خلال بادام عجله دارید مراحل بالا را انجام بدهید و برای خشک کردن می توانید از فر استفاده کنید به این صورت که خلال بادام ها را داخل سینی فر قرار بدهید و شعله ی فر را روی درجه ی خیلی کم قرار بدهید. و دائم به آن سر بزنید و آن را زیر و رو کنید تا رنگ خلال ها تغییر نکنند و همه با هم یکدست خشک شوند.

و بعد از آن خلال ها را داخل سبد بریزید در فضای باز قرار بدهید تا خنک شوند و عرق نکنند.

خلال بادام و پرک بادام های شما آماده است. آن ها را داخل ظرف در دار داخل یخچال قرار بدهید.

طرز تهیه ی خلال بادام خشک :

اگر بادام تازه ندارید و از بادام خشک استفاده می کنید پس از مغز کردن، مغزها را به مدت 12 ساعت داخل آبجوش قرار بدهید تا پوست آن ها راحت جدا شود و بدون آسیب دیدن مغزها آن ها را به صورت خلالی خرد کنید. اگر مغز نرم نباشد هنگام خلال کردن خرد می شوند.

و پس از آماده کردن خلال ها یا داخل فر و یا در نور آفتاب خشک کنید.

 لازم نیست نور خورشید مستقیم به آن ها بتابد. حالت سایه آفتاب باشد.

 از پرک بادام برای تزیینات زیبای غذا می توانید استفاده کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر