jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۱۲۷۹۰۵۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۴

خلال بادام در بسیاری از غذا ها استفاده میشود

طرز تهیه خلال بادام و پرک بادام

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از بیتوته،شاید برایتان پیش آمده باشد که خلال بادام های آماده خریداری شده بدمزه و مانده باشند شما به راحتی می توانید در منزل خلال بادام و پرک بادام تهیه کنید و از تازگی آن خیالتان راحت باشد.

طرز تهیه خلال بادام و پرک بادام

برای طرز تهیه خلال بادام

، بهتر است از بادام های تازه استفاده کنید اگر فصل بادام تازه نبود اشکالی ندارد با بادام خشک هم می توانید تهیه کنید.

برای درست کردن خلال بادام با بادام تازه ابتدا بادام ها را پوست بگیرید و مغز کنید دقت کنید مغز آن ها آسیب نبینند و به صورت کامل در آیند. مقداری آب جوش روی مغز آن ها بریزید، و حدود 5-10 دقیقه اجازه بدهید بماند.

و سپس پوست قهوه ای آن را جدا کنید و با کارد میوه خوری تیزی ابتدا مغزها را به شکل پرک در آورید و بعد با کارد به صورت خلالی خرد کنید. می توانید مقداری را به شکل پرک و مقداری را خلالی خرد کنید.

 

طرز تهیه خلال بادام

 

بعد از آن، خلال های بادام و پرک های بادام را داخل سبدی بریزید و در بالکن خود قرار بدهید تا با نور و سایه ی آفتاب خشک شوند. آن ها را در روز 2-3 بار زیر و رو کنید تا یکدست تر خشک شوند.

اگر برای تهیه ی خلال بادام عجله دارید مراحل بالا را انجام بدهید و برای خشک کردن می توانید از فر استفاده کنید به این صورت که خلال بادام ها را داخل سینی فر قرار بدهید و شعله ی فر را روی درجه ی خیلی کم قرار بدهید. و دائم به آن سر بزنید و آن را زیر و رو کنید تا رنگ خلال ها تغییر نکنند و همه با هم یکدست خشک شوند.

و بعد از آن خلال ها را داخل سبد بریزید در فضای باز قرار بدهید تا خنک شوند و عرق نکنند.

خلال بادام و پرک بادام های شما آماده است. آن ها را داخل ظرف در دار داخل یخچال قرار بدهید.

طرز تهیه ی خلال بادام خشک :

اگر بادام تازه ندارید و از بادام خشک استفاده می کنید پس از مغز کردن، مغزها را به مدت 12 ساعت داخل آبجوش قرار بدهید تا پوست آن ها راحت جدا شود و بدون آسیب دیدن مغزها آن ها را به صورت خلالی خرد کنید. اگر مغز نرم نباشد هنگام خلال کردن خرد می شوند.

و پس از آماده کردن خلال ها یا داخل فر و یا در نور آفتاب خشک کنید.

 لازم نیست نور خورشید مستقیم به آن ها بتابد. حالت سایه آفتاب باشد.

 از پرک بادام برای تزیینات زیبای غذا می توانید استفاده کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر