jamejamsima
سیما نماهای ماندگار کد خبر: ۱۲۷۸۹۰۱   ۱۵ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۰۶

معاون صدای جمهوری اسلامی ایران گفت: رادیو اربعین نقش مهمی در اتصال معنوی مردم با مسئله پیاده روی اربعین داشته است.

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رادیو اربعین، حمید شاه‌آبادی در گفتگو با رادیو اربعین اظهار کرد: امسال شاهد فعالیت رادیو اربعین در ششمین سال متوالی هستیم، صدایی آشنا که با تلاش جمعی دست اندرکاران رسانه ملی حاضر شده است.

وی افزود: چند بار این توفیق را داشتم که با پای پیاده راهی کربلا شوم و امسال هم مانند خیلی‌ها جزو جا مانده‌هاییم؛ انتظار برای رسیدن ایام اربعین برای کسانی که این مسیر را یک بار طی کرده‌اند و در قطعه‌ای از بهشت راه رفته‌اند بسیار زیباست و اینجاست که جایگاه رادیو اربعین را به ویژه در چنین شرایطی بهتر درک می‌کنیم.

معاون صدای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تلاش شده است هر ساله بر جایگاه و وزن رادیو اربعین در بین دیگر شبکه‌ها افزوده شود، گفت: این رادیو نقش مهمی در اتصال معنوی مردم با مسئله پیاده‌روی اربعین داشته است هر چند دل‌های پاک بی واسطه متصل می‌شوند اما تاثیر رادیو اربعین را هم نمی‌توان انکار کرد.

وی ادامه داد: تدابیر مهمی برای تداوم فعالیت رادیو اربعین اندیشیده شده است، رویکرد این رادیو در سال‌ گذشته بیشتر جنبه اطلاع‌رسانی و تعمیق روحیه حماسی داشت چرا که سه میلیون ایرانی در مسیر نجف تا کربلا بودند ولی امسال چنین شرایطی را نداریم بنابراین باید با هنرمندی تمام، این حافظه زیبای تاریخی را با استفاده از زبان صوت یادآوری کنیم؛ رویکردها تغییر کرده و نگاهی معرفتی و حماسی‌تر جایگزین آن شدهاست.

شاه‌آبادی با اشاره به پویش زیارت از منزل که به عنوان تاکید رهبر معظم انقلاب راه‌اندازی شده است خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم بستر این امر را به خوبی فراهم کنیم؛ رادیو اربعین در واقع بار دیگر متولد شده و مسیری متفاوت را در پیش گرفته است البته از گنجینه داشته‌های قبلی هم به خوبی استفاده خواهد کرد.

معاون صدای جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: رادیو اربعین یک موکب رسانه‌ای است بنابراین در کنار شنیدن، دیدن آن هم لذت‌بخش است و بر این اساس پخش تصویری و ۲۴ ساعته رادیو اربعین که یک تجربه موفق بود، راه‌اندازی شد.

وی افزود: روز اربعین، ساعت 10 برای قرائت زیارت اربعین آماده می‌شویم و از همه مردم هم می‌خواهیم برای رفع کشور از گرفتاری‌ها به ویژه شیوع کرونا دعا کنند و بهترین‌ها را برای این مرز و بوم از خداوند بخواهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر